Apel o utrzymanie obniżki czynszu dla Fundacji Ocalenie

Prosimy o wsparcie i podpisanie apelu do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego o utrzymanie obniżki czynszu dla Fundacji Ocalenie.

W latach 2017-2018 Fundacja otrzymywała od miasta zniżkę na czynsz za lokal, w którym działamy. Lokal jest miejski, Fundacja realizuje w nim zadania zlecone przez miasto – prowadzi Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Z tego powodu ma prawo do ubiegania się o obniżkę czynszu. Niestety, pod koniec lutego Zarząd Dzielnicy Śródmieście odmówił Fundacji przyznania obniżki czynszu w roku 2019, pomimo tego, ze forma i zakres udzielanej pomocy nie zmieniły się w stosunku do wcześniejszych lat, kiedy zniżka była przyznawana.

Odmowa sprawia, że roczny koszt utrzymania lokalu wzrasta prawie dwukrotnie – z 68 do 124 tys. zł. Koszt najmu tym samym jest niewiele niższy od dotacji, którą Fundacja otrzymuje z miasta na prowadzenie CPC (128 tys. zł rocznie – ok. 30% budżetu CPC).

Znalezienie dodatkowych kilkudziesięciu tysięcy złotych na wyższy czynsz jest poza możliwościami Fundacji i będzie oznaczać ograniczenie udzielanej cudzoziemcom pomocy – zmniejszenie liczby kursów polskiego, godzin psychoterapii czy liczby konsultacji prawnych.

 

Apelujemy do wszystkich życzliwych nam osób: