Bezpłatne warsztaty o uchodźcach dla szkół ponadpodstawowych

Nauczycielko/ nauczycielu! Dyrektorko/ dyrektorze! Pedagożko/ pedagogu! Pracujesz w szkole ponadpodstawowej i chcesz, żeby ucząca się w niej młodzież miała szansę dowiedzieć się jaka jest sytuacja uchodźców w Polsce? Mamy dla Ciebie propozycję! 

Oferujemy darmowe* warsztaty o uchodźcach skierowane do młodzieży, których skuteczność została potwierdzona przez Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW.  Za pomocą aktywnych metod, ćwiczeń, a także spotkania z uchodźcą lub uchodźczynią przedstawimy fakty, dotyczące ich sytuacji w Polsce. Opinie uczennice i uczniowie wyrobią sobie same i sami. Jesteśmy otwarci i otwarte na dyskusje – nie ma dla nas czegoś takiego jak „głupie pytania”.

Chcesz zaprosić nas do szkoły jeszcze w tym semestrze? Napisz do nas na adres [email protected], a my przyjedziemy do Twojej szkoły, do każdego miejsca w Polsce!

Jesteśmy praktykami i praktyczkami – Fundacja Ocalenie od kilkunastu lat pomaga uchodźcom i uchodźczyniom w Polsce. Remontujemy i wyposażamy mieszkania, wypełniamy dokumenty, piszemy pisma do urzędów, pomagamy w zapisach dzieci do szkół i przedszkoli, prowadzimy psychoterapię, uczymy polskiego i szukamy pracy. Ponieważ integracja to proces dwustronny – pracujemy również ze społeczeństwem polskim tłumacząc kim są uchodźcy, opowiadając o krajach pochodzenia naszych klientów, ucząc innych tego jak pracować z cudzoziemcami.

(*Jeśli Twoją szkołę stać na to, żeby zwrócić nam chociaż część kosztów dojazdu lub noclegu – chętnie z tego skorzystamy. Dzięki temu zostanie nam więcej środków i będziemy w stanie przeprowadzić więcej warsztatów. Jeżeli jednak jest to niemożliwe, wszystkie koszty pokryjemy sami.)