Charytatywna Aukcja Sztuki Refugees Welcome 2020: podsumowanie

Tegoroczna edycja specjalnej, pandemicznej Charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome 2020 za nami! W tegorocznej Aukcji, dzięki hojności licytujących udało nam się zebrać 228 tys. zł. Pozwoli to pokryć całoroczny koszt działania programu Refugees Welcome oraz znaczna część działania Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Dziękujemy!

Aukcja została zorganizowana przez Fundację Ocalenie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum.

W tym roku aukcja odbyła się już po raz czwarty. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie uchodźców, uchodźczyń, migrantek i migrantów mieszkających w Polsce. W czasie pandemii  potrzeby migrantek i migrantów są jeszcze większe niż dotychczas.

Aukcja Refugees Welcome angażuje artystów, kolekcjonerów i wolontariuszy na rzecz uchodźców. To wyjątkowy przykład solidarności międzyludzkiej w trudnym czasie pandemii. Udowadnia, że chcemy robić coś dla innych. A dzięki aukcji możemy to robić w wyjątkowy sposób. Wspólnie budujemy nową kulturę gościnności.

Aukcja odbyła się w niedzielę, 13 września o godz. 17.00. Prowadził ją Max Cegielski.

Transmisja z aukcji dostępna jest w mediach społecznościowychm.in. na Facebooku: Fundacji OcalenieRefugees Welcome Polska i Muzeum Sztuki Nowoczesnej.