Czwarty Łomżyński Dzień Uchodźcy-Wielokulturowe Podwórko

[:pl]Już po raz czwarty odbędzie się Łomżyński Dzień Uchodźcy. Zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniach odbywających się nad brzegiem Narwi. 14 czerwca w godzinach 11.00-15.00 łomżyńskie bulwary zamienią się w wielokulturowe podwórko, na którym znajdzie się miejsce dla każdego.
Wypoczynkowi sprzyjać będą specjalnie przygotowane siedziska i leżaki. Strefa gier i zabaw zapewni nie lada rozrywki, m.in. grę w klasy, bule, gumę i beanbags. Zawody sportowe i zabawy z chustą Klanzy poprowadzi zgrana ekipa animatorek.
Dla chcących pobudzić wyobraźnię przygotowaliśmy przestrzeń, na której będzie można tworzyć rysunki kredą. Na miłośników plastyki czekać będą również kolorowanki, malowanie twarzy, a wszystko to w otoczeniu mydlanych baniek.
Starszych uczestników pikniku zapraszamy do udziału w gry w nardy, do gry na bębnach, capoeira, warsztaty tworzenia zabawek afrykańskich i latawców.
Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z uchodźcami w ramach „żywej biblioteki”, obejrzeć spektakl fundacji Strefa WolnoSłowa, oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Policję oraz Grupę Ratowniczą.
Na przybyłych będą również czekać przysmaki kuchni kaukaskiej.
Wydarzenie na facebooku[:]