Dzień Dziecka w ośrodku dla uchodźców

[:pl]W dniu 6 czerwca 2010 r. w ośrodku dla uchodźców w Czerwonym Borze odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza została zorganizowana przez Fundację „Ocalenie” we współpracy z dyrekcją i pracownikami ośrodków dla uchodźców w Czerwonym Borze i Łomży, dzięki wsparciu wolontariuszy oraz darczyńców i sponsorów.

W imprezie uczestniczyły dzieci, ich rodzice oraz pozostali mieszkańcy obu ośrodków. Dla najmłodszych wolontariuszki i wolontariusze zorganizowali szereg aktywności: zabawy plastyczne, ruchowe, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych.

Atrakcją imprezy był występ młodzieżowego zespołu tańców kaukaskich z Łomży, w trakcie którego młodzi uchodźcy mogli popisać się swoimi umiejętnościami.

Piknik był okazją do spotkania całej społeczności ośrodka, rozmów przy ognisku, wspólnych tańców.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki. W imprezie wzięło udział około 250 osób w tym około 150 dzieci.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym było możliwe zorganizowanie tej rodzinnej imprezy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za przekazane zabawki oraz szkołom, kawiarniom, w których zostały zorganizowane zbiórki.

Firmie Noclaf dziękujemy za przekazanie darowizny, dzięki której dzieci otrzymały słodkości.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom obu ośrodków za współpracę przy organizacji imprezy.

Szczególnie dziękujemy wolontariuszkom i wolontariuszom: Agacie, Ani, Ani, Bobiemu, Cecylii, Jonaszowi, Karolinie, Malwinie, Michałowi za zaangażowanie włożone w przygotowania i organizację imprezy.[:]