Fundacja „Ocalenie” i „zORIENTuj sie” na Warszawskim Wielokulturowym Street Party

[:pl]Zapraszamy serdecznie w najbliższą niedzielę (26.08.2012r.) do namiotów Fundacji „Ocalenie” i „zORIENTuj sie” na Warszawskie Wielokulturowym Street Party.

W naszych namiotach będziemy również gościć przedstawiciela Rzecznika Praw Obywatelskich orazFundację Strefa WolnoSłowa z monologami i fragmentami przedstawień „Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie!” i „Przywiozę tu swoje podwórko”.

W tym roku wspólnie przygotowaliśmy wiele atrakcji!

W naszych namiotach będzie można dowiedzieć się o naszych działaniach, spróbować kuchni czeczeńskiej, odwiedzić Żywą Bibliotekę, zrobić sobie zdjęcia w regionalnych strojach z różnych stron Świata, nauczyć się gry w nardy a także zapisać swoje imię w różnych alfabetach i poznać tradycję palenia fajek wodnych w krajach arabskich i nie tylko.

W trakcie imprezy będziemy też prowadzić zbiórkę publiczną, z której zebrane pieniądze zostaną wydane na zakup podręczników i materiałów szkolnych dla dzieci uchodźczych i cudzoziemskich oraz na pomoc dla rodzin uchodźczych i cudzoziemskich w trudnej sytuacji.

Więcej informacji o całym festiwalu na stronie Kontynentu Warszawa.

Szukajcie nas w godzinach 13 – 21 na Krakowskim Przedmieściu pomiędzy ul. Miodową i Pałacem Prezydenckim.

 

Program:

1) Namiot informacyjny, godz.: 14-21

Będzie można będzie się w nim o działaniach Fundacji „Ocalenie”, „zORIENTuj się” oraz Rzecznika Praw Obywatelskich a także porozmawiać o sytuacji cudzoziemców w Polsce.

2) Namiot z fajkami wodnymi, godz.: 14-21

W środku będzie można dowiedzieć się o tradycji palenia fajek wodnych w krajach arabskich i nie tylko.

3) Stoisko gry w nardy, godz.: 14-20

Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w nardy – grę planszową popularną na Bliskim Wschodzie, Kaukazie i Azji.

4) Robienie zdjęć w regionalnych strojach, godz.: 14-20

Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcia w tradycyjnych strojach z Czeczenii, Indii i krajów arabskich oraz w nakryciach głowy z różnych regionów Gruzji.

5) Pisanie imion w różnych alfabetach, godz.: 14-19

Każdy, kto jest ciekawy jak wygląda jego imię zapisane w alfabecie arabskim, gruzińskim, oraz devanagari (Indie) będzie mógł się tego dowiedzieć.

6) Namiot z jedzeniem, godz.: 14-19

Będzie można tam spróbować kuchni czeczeńskiej a także poznać przepisy na tradycyjnych potraw czeczeńskich oraz dowiedzieć się o działaniach Fundacji „Ocalenie” w Łomży. Na każdego będzie też czekała arabska herbata.

7) Żywa Biblioteka, godz.: 16-19

W żywej bibliotece będzie można porozmawiać z siódemką niezwykłych gości pochodzących z różnych krajów. Osoby odwiedzające żywą bibliotekę będą miały okazje porozmawiać przez 30 minut z wybranym gościem pełniącym rolę „Żywej Książki”. Spotkania będą miały charakter indywidualnych rozmów, w trakcie których będzie się miało okazję dowiedzieć więcej zarówno o innych kulturach jak i o tym jak się żyje w Polsce gdy jest się cudzoziemcem.

8) Zajęcia w strefie dla dzieci, godz.: 17:30 – 19:30

W trakcie zajęć dzieci będą mogły przygotować lampiony, które po godzinie 19:30 wspólnie wypuścimy do nieba.

9) Strefa WolnoSłowa, godz.: 19:15 – 21:00

W namiocie Żywej Biblioteki Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprezentuje monologi i wybrane sceny ze spektakli „Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie!” i „Przywiozę tu swoje podwórko” stworzone z udziałem Polaków i cudzoziemców mieszkających w Warszawie w ramach wielokulturowego projektu teatralnego Azyl Warszawa.

[:]