GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET (TADŻYCKO I PERSKOJĘZYCZNA)

TJ PER

 

Celem grupy jest wzajemne wsparcie emocjonalne, pomoc w przezwyciężaniu problemów i stawianiu celów na przyszłość.

W trakcie spotkań skupimy się na tym co dotyczy roli kobiety we współczesnym świecie. Będziemy rozmawiać o tym, co oznacza dla nas rola kobiety, matki, przyjaciółki, pracownicy i jakie stoją przed nami wyzwania. Będziemy starały się spojrzeć na siebie i nasze problemy z innej perspektywy co pozwoli nam poznać drogę do ich rozwiązania. Postaramy się zidentyfikować nasze zasoby, mocne strony i potrzeby.

Udział w spotkaniach to szansa na uzyskanie wsparcia, zrozumienia i wiedzy pomocnej w codziennym życiu.


Termin

Środy, 16.00-19.00
14 spotkań w terminach:

25.10,  8.11, 15.11, 22.11, 29.11, 6.12, 13.12, 20.12, 10.01, 17.01, 24.01, 31.01, 07.02, 14.02

 

Miejsce

Biuro Fundacji Ocalenie (sala warsztatowa)

ul. Krucza 6/14a

https://www.facebook.com/FundacjaOcalenie

 

Dla kogo jest grupa
– dla kobiet które potrzebują wsparcia i poczucia wspólnoty z innymi kobietami

– dla kobiet mówiących po tadżycku i persku

Zapisy:
Przed przyjściem na spotkanie konieczne jest wypełnienie formularza:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Prowadzące:

Ewelina Burdon – mgr resocjalizacji i profilaktyki społecznej, psychoterapeutka, socjoterapeutka, trenerka. Od wielu lat pracuje w organizacjach pozarządowych wspierając osoby w trudnej sytuacji życiowej. Prywatnie kocha taniec, podróże i gotowanie.

 

Aleksandra Szymczyk – tłumaczka, kulturoznawczyni i iranistka. Członkini zwyczajna Stowarzyszenia. Tłumaczy Literatury. Tłumaczy w konfiguracjach językowych: polski-perski-angielski. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz praw człowieka, w tym praw kobiet i praw osób w kryzysie uchodźctwa. Tłumaczyła m.in. dla Fundacji Ocalenie, Amnesty International, Client Earth, Fundacji Feminoteka, Federacji na Rzecz Planowania Rodziny i in. Uwielbia czytać i jeść. Kocha podróże, fotografię i archiwa.


Grupa wsparcia dla kobiet realizowana jest w ramach projektu Centrum Pomocy Cudzoziemcom IV współfinansowanego przez m.st. Warszawa.