Impreza karnawałowo-gwiazdkowa dla dzieci uchodźców w Łomży

[:pl]W piątek 4 lutego 2011 r. w Łomży odbyła się impreza karnawałowo-gwiazdkowa dla dzieci uchodźców.

Impreza była także uroczystym zakończeniem zajęć świetlicowych, które odbywały się przez 3 ostatnie dni ferii.

Na sali Akademii ACMB w Łomży, w której próby ma także dziecięco-młodzieżowy zespół tańca „Kaukaz”, odbywały się zajęcia sportowe, warsztaty integracyjne, plastyczne.

Zajęcia były okazją do zapoznania dzieci przez wolontariuszki z Młodzieżowego Koła Społecznego z I LO w Łomży, które były bardzo pomocne przez te dni i które od początku nowego semestru będą pomagać dzieciom w odrabianiu lekcji.

Podczas uroczystego zakończenia, w udekorowanej na tę okazję sali wystąpiły dzieci z zespołu „Kaukaz”. Wszystkie dzieci otrzymały paczki z drobnymi upominkami i słodyczami.

W imieniu dzieci oraz Fundacji „Ocalenie” dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom, które pomagały w organizacji obu imprez, zarówno w Łomży, jak i w Czerwonym Borze.

Dziękujemy Pani Ani Leszczewskiej- pedagog z I LO w Łomży oraz wolontariuszkom z Młodzieżowego Klubu Społecznego: Amelii, Ani W., Ani K, Beacie Ch., Beacie R., Edycie, Karolinie Kasi i Paul i- za pomoc w segregacji zabawek, zajęciach świetlicowych oraz podczas balu karnawałowego.[:]