“Kim jestem?” Spotkanie ze studentami z Gruzji i Kirgistanu w Krakowie

[:pl]W dniu 13 lutego 2011 roku w Krakowie w akademiku Uniwersytetu Jagiellońskiego ,,Piast” odbyło się spotkanie pracowników Fundacji ,,Ocalenie” ze studentami-stypendystami z b. ZSRR.

Na spotkaniu studenci opowiadali o swoim życiu studenckim, o nowych pozytywnych możliwościach, jakie otrzymali w Polsce i o problemach związanych z pobytem w RP. Najważniejszym problemem wciąż pozostaje legalizacja pobytu. Usłyszeliśmy o tym, jak studenci borykali się ze swoimi problemami, jakie widzą rozwiązanie tej sytuacji i jak ,,sami wzięli sprawy w swoje ręce”.

Przygotowali broszurkę, gdzie opisali, jak należy postępować w określonych sytuacjach i sami służą pomocą ,,nowym”. Rozmowa była bardzo owocna i pożyteczna dla przyszłego raportu z wnioskami, który zostanie opracowany na koniec projektu. W spotkaniu wzięli udział studenci z Gruzji i Kirgistanu oraz repatriant.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu “Kim jestem? W poszukiwaniu własnej tożsamości – badania sytuacji i potrzeb związanych z integracją studentów z b. ZSRR w Polsce. Wnioski dla polityki integracyjnej państwa.“

Projekt współfinansowany z Europejskiego funduszu na Rzez Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżetu Państwa.[:]