Nowy rozdział w Łodzi

Zmieniamy nazwę, ale nie zmieniamy działań! Wielu i wiele z Was miało okazję nas poznać jako Łódzkie Centrum Wielokulturowe. Fundacja Ocalenie prowadziła je wspólnie z Centrum Opus od września 2021 r.  W lipcu rozpoczęliśmy nowy rozdział – zapraszamy do Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi. 

Migranci i migrantki mogą zasięgnąć u nas porady, poszukać wsparcia prawnego, psychologicznego i otrzymać pomoc w rozwiązywaniu codziennych trudności. Widzimy głęboki sens w tym, aby Fundacja Ocalenie, a wraz z nią Centrum Pomocy Cudzoziemcom, było nadal obecne na mapie łódzkich organizacji pomocowych. Przez dziesięć miesięcy udzieliliśmy ponad 1600 porad 755 osobom. Chcielibyśmy w dalszym ciągu  wspierać  naszych i klientów i klientki – wojna w Ukrainie nadal trwa, Afganistan wciąż nie jest bezpiecznym miejscem, podobnie jak Białoruś, czy wiele afrykańskich krajów. Migranci i migrantki, uchodźcy i uchodźczynie wciąż potrzebują wsparcia osób, które pomogą im zapisać dzieci do przedszkola, podpowiedzą jak pisać CV, jak szukać pracy w Polsce, czy wyrobić PESEL.

Dlatego zapraszamy do Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi przy ul. Piramowicza 9.

Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi to miejsce z ciepłą atmosferą i indywidualnym podejściem do każdej i każdego, które oferuje:

  • pomoc w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami, m.in. w kontakcie z polskimi urzędami i instytucjami, służbą zdrowia, szkołami i przedszkolami,
  • porady prawne w zakresie legalizacji pobytu,
  • doradztwo zawodowe,
  • kursy języka polskiego,
  • pomoc psychologiczną,
  • wsparcie dla osób, które znalazły się w kryzysowej sytuacji, doświadczyły dyskryminacji, mowy nienawiści, przemocy (w tym przemocy w rodzinie).

Mówimy w pięciu językach: po polsku, białorusku, ukraińsku, angielsku i rosyjsku.

Pomoc, którą oferuje CPC w Łodzi jest bezpłatna!
Jeśli jesteś cudzoziemcem/cudzoziemką, mieszkasz w Łodzi i potrzebujesz wsparcia, napisz na [email protected]

Więcej przydatnych informacji na naszych stronach w mediach społecznościowych:

Facebook: Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łodzi

Instagram: @cpc.lodz

Telegram: @cpclodz