Ogłoszenie naboru na Akademię Mentorów Międzykulturowych – zgłoszenia do 21 lutego 2016 r.

[:pl]

Fundacja Ocalenie ogłasza nabór uczestniczek/uczestników Akademii Mentorów Międzykulturowych, pierwszego w Polsce kompleksowego programu przygotowującego cudzoziemców do pracy w charakterze Mentora Międzykulturowego.

Akademia Mentorów Międzykulturowych adresowana jest do obywateli państw spoza Unii Europejskiej, którzy pracują  lub chcieliby w przyszłości pracować jako mentorzy, mentorki międzykulturowi/we. Do udziału zapraszamy imigrantów i imigrantki oraz uchodźczynie i uchodźców z dobrą znajomością języka polskiego. Akademia adresowana jest do osób z całej Polski.

Program Akademii obejmuje 128 godzin zajęć zorganizowanych w ramach 7 zjazdów, które odbędą się w Warszawie pomiędzy 1 kwietnia a 6 listopada 2016. Zajęcia będą obejmować tematy z zakresu kontaktów międzykulturowych, przeciwdziałania dyskryminacji, prawa, pracy z klientami cudzoziemskim z grup zagrożonych marginalizacją, interwencji kryzysowej i wielu innych. 

Za całość programu i prowadzenie poszczególnych warsztatów odpowiadają doświadczone trenerki międzykulturowe: Kinga Białek i Anna Kawalska, a część zajęć będzie prowadzona przez niezależnych ekspertów i praktyków z różnych dziedzin.

Zgłoszenia wraz z wypełnioną ankietą zgłoszeniową należy przesyłać do dnia 21.02.2016 roku na adres e-mail: [email protected]

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o Akademii i ankietą zgłoszeniową:

Dokładne informacje i program Akademii

Ankieta zgłoszeniowa

FAMI_logo_kolor

Akademia Mentorów Międzykulturowych jest organizowana w ramach projektu „CPC 2.0” współfinansowanego z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa.[:]