Powiedz z nami: Witaj w domu!

Chcesz pomagać uchodźcom w Polsce, ale nie wiesz jak? Nie podoba Ci się antyuchodźcza polityka polskiego rządu i chcesz wyrazić swój sprzeciw? A może zastanawiasz się, czy w Polsce w ogóle są uchodźcy, skoro rząd nie chce ich przyjmować?

Uchodźcy i osoby poszukujące ochrony są w Polsce od lat – pochodzą najczęściej z Kaukazu, ale w ostatnich latach także z Tadżykistanu, Syrii czy Erytrei. W Polsce brakuje skutecznych rozwiązań systemowych, które w sposób wystarczający wspierałyby uchodźców w integracji, odbudowywaniu poczucia bezpieczeństwa, tworzeniu w Polsce domu. Wobec braku politycznej woli, aby to zmienić, postanowiliśmy zacząć budować oddolny, społeczny system wspierania rodzin uchodźczych w Polsce – bo wierzymy, że wiele Polek i Polaków chce się w taką pomoc angażować.   

Prawie połowa uchodźców w Polsce to dzieci. Wiele z nich ma za sobą traumatyczne doświadczenia. Zadbanie o to, aby mogły wreszcie poczuć się bezpiecznie, aby mogły poczuć, że są w domu, aby dorastając mogły mieć plany i marzenia, to kwestia najzwyklejszej ludzkiej przyzwoitości.

Dlatego oddajemy w Wasze ręce stronę Witaj w domu, dzięki której możecie nieco bliżej poznać rodziny uchodźcze żyjące w Warszawie – dowiedzieć się, co lubią robić i o czym marzą, a także z jakimi problemami się zmagają i w czym możecie im pomóc. Część z nich jest z nami już od kilku lat, inne przyjechały niedawno. Wszystkie potrzebują Waszego wsparcia.

Nie czekaj na zmiany w polityce, weź sprawy w swoje ręce i pomóż uchodźcom w Polsce! Wejdź na www.witajwdomu.org.pl i powiedz z nami: Witaj w domu!