Prezenty dla dzieciaków z Ocalenia: szukamy Mikołajek i Mikołajów!

Mimo tego, że sam rok się nie spisał, nasze dzieciaki dawały radę!

Mijający rok był trudny dla dzieci i młodych osób, które w Fundacji Ocalenie korzystają ze wsparcia edukacyjnego i integracyjnego. Zdalna szkoła dla dzieci z rodzin cudzoziemskich jest bardzo dużym wyzwaniem. Ich rodzice często nie mówią dobrze po polsku, nie mogą więc pomagać im w odrabianiu lekcji. Także warunki mieszkaniowe wielu cudzoziemskich rodzin nie sprzyjają nauce – wielodzietne często rodziny mieszkają na niewielkich metrażach.

Nasze wolontariuszki-tutorki w Warszawie oraz opiekunki świetlicy w Łomży ogromnie się angażują i robią wspaniałe rzeczy, aby dalej pomagać dzieciom pracując z nimi zdalnie, ale osobiste spotkania przez większość część roku niestety się nie odbywały.

Mimo tych trudnych warunków, wszystkie dzieci objęte opieką świetlicy w Łomży otrzymały promocję do kolejnej klasy. W Warszawie też było nieźle: spośród 58 osób uczestniczących w programach wsparcia, 55 przeszło do kolejnej klasy lub ukończyło podstawówkę i rozpoczęło szkołę średnią.

Bardzo nam zależy, aby na koniec roku nasze ciężko pracujące dzieciaki dostały wymarzone prezenty. To się jednak nie wydarzy bez Waszej pomocy!

Liczymy na to, ze podobnie jak w ubiegłym roku, uda nam się znaleźć wśród Was grono Mikołajek i Mikołajów, dzięki którym znowu uda nam się wręczyć dzieciakom ponad 100 prezentów!

Chcesz dołączyć do tego grona? To super łatwe!

  • Wypełnij formularz.
  • Wskaż swoje preferencje – możesz wybrać liczbę dzieci, które chcesz obdarować, a także ich wiek i płeć.
  • Poczekaj na informację od nas na temat prezentu, o który prosi dziecko oraz instrukcję dotyczącą sposobu dostawy (w tym roku, ze względu na to, ze pracujemy głównie zdalnie, będziemy Was prosić o to, aby dostawy odbywały się wyłącznie w określonym tygodniu: 30 listopada – 4 grudnia). 
  • Kup prezent (lub prezenty).
  • W okresie 30 listopada – 4 grudnia przynieś lub prześlij zakupy do naszego biura w Łomży albo w Warszawie (szczegółowe instrukcje otrzymasz w mailu). 

Wartość prezentów, które dzieci sobie wybrały, wynosi ok. 150 zł. Do tego zwykle trzeba doliczyć koszty przesyłki. To dość duża kwota dla jednej osoby, zachęcamy Was więc do łączenia się w pary lub większe grupy i wspólne kupowanie prezentu (lub prezentów dla większej liczby dzieci).

 

No to ruszamy – z Waszą pomocą!