Ratujmy zdrowie małego Alego – pilna zbiórka na mieszkanie

[AKTUALIZACJA 30.10.2019] Informację o rezultatach zbiórki znajdziesz tutaj.

Zwykle w naszej pracy staramy się unikać uderzania w dramatyczne tony, ale zdarzają się sytuacje, kiedy jest to wyjątkowo trudne. Na przykład kiedy opowiadamy historię Makhy, Mansura i ich dzieci, którym musimy – z Waszą pomocą – natychmiast zapewnić bezpieczne mieszkanie. 

Makha i Mansur uciekli z Kaukazu 2 lata temu. Mają czwórkę dzieci. Dwoje z nich poważnie choruje – szesnastoletnia Petima przeszła wylew, a ośmioletni Ali walczy z rakiem. 

Rodzina mieszka w ośrodku dla cudzoziemców pod Warszawą, w sześć osób w ciasnym pokoju. Do szpitala, w którym leczy się Ali, mają 30 kilometrów. Do przystanku, z którego mogą dojechać do Warszawy – 3 kilometry pieszo. Taką podróż muszą odbywać rodzice i siostry, żeby odwiedzić Alego, kiedy przebywa w szpitalu. Taką podróż musi odbywać też chory chłopiec, kiedy jeździ na leczenie lub kontrole. Nie chcemy już dłużej dodatkowo narażać jego zdrowia – Ali musi mieszkać blisko szpitala, w warunkach, w których da się zapewnić mu spokój i odpoczynek.  

Petima, mimo kłopotów ze zdrowiem, świetnie się uczy. Marzy o tym, żeby zostać lekarką-onkolożką. Zrobiła właśnie duży krok w tym kierunku – dostała się do bardzo dobrego liceum. Nie chcemy czekać, żeby sprawdzić, jak długo wytrzyma codzienne dojazdy z ośrodka do szkoły w Warszawie.

Jakby tego wszystkiego było mało, poważne problemy ze zdrowiem ma także pan Mansur. Po przebytych torturach cierpi z powodu PTSD oraz niewyleczonych urazów fizycznych. Mimo swojego stanu zdrowia pracuje, ale nie jest w stanie zarobić tyle, aby rodzina mogła wreszcie wyprowadzić się z ośrodka. 

Dwu- lub trzypokojowe mieszkanie w Warszawie, w pobliżu szpitala Alego i liceum Petimy, jest niezbędne, aby zapewnić dzieciom zdrowie, bezpieczeństwo i perspektywy rozwoju. Nie możemy dłużej zwlekać z przeprowadzką. 

29 820 zł – dzięki tej kwocie wynajmiemy odpowiednie mieszkanie na najbliższy rok, a także pokryjemy koszty pomocy psychologicznej, kursów polskiego dla rodziców i wsparcia rodziny w codziennych sprawach, przede wszystkim w kontaktach ze szpitalem i szkołą.

 

Wiemy, że możemy na Was liczyć! 

 

Wpłat możecie dokonywać poprzez:

  • zbiórkę na FB,
  • stronę Witaj w domu,
  • konto Fundacji Ocalenie: 11 1750 0009 0000 0000 2156 6004   (z dopiskiem “Witaj w domu: Makha i Mansur”).