Charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome 2019

Fundacja Ocalenie ma zaszczyt zaprosić na 3.edycję charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na program fundacji Refugees Welcome Polska oraz działanie Centrum Pomocy Cudzoziemcom.
Aukcja odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godzinie 18.00, na kilka dni przed Światowym Dniem Uchodźcy obchodzonym 20 czerwca.

W aukcji weźmie udział ponad 40 artystów i artystek sztuki nowoczesnej, wśród nich Monika Sosnowska, Wilhelm Sasnal, Paweł Althamer, Aneta Grzeszykowska, Maurycy Gomulicki i Dorota Buczkowska.

Współorganizatorem Aukcji w tym roku jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej a bliskim Partnerem – Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. Aukcja odbędzie się w klimatycznym bistro Paloma w budynku Muzeum nad Wisłą (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22).

Można wziąć udział w Aukcji na 2 sposoby – osobiście lub zdalnie poprzez portal sztuki Artinfo.pl, który również jest partnerem Aukcji. Przedstawiciele Artinfo.pl będą licytować prace podczas aukcji w imieniu swoich Klientów.

Program Refugees Welcome, na który zbierane są środki finansowe, od kilku lat działa na rzecz integracji społecznej uchodźców na terenie Warszawy. Dzięki niemu osoby uchodźcze otrzymują kompleksowe wsparcie psychologiczne, prawne, w poszukiwaniu pracy oraz znajdują pokój u Warszawiaków.
W Centrum Pomocy Cudzoziemcom pracują mentorzy kulturowi pochodzący z 6 różnych krajów, psycholożka i prawniczka, którzy pomagają obcokrajowcom w poszukiwaniu pracy i mieszkania, oferują pomoc prawną i psychologiczną oraz wspierają w innych problemach dnia codziennego. Udzielili oni ponad 3 000 konsultacji 1 500 cudzoziemcom w 2018 roku. W Fundacji prowadzone są też darmowe kursy języka polskiego dla dorosłych. W 2018 roku ponad 100 wolontariuszy przeprowadziło 3 000 godzin lekcyjnych dla 1 000 cudzoziemców! 23 wolontariuszy wspierało też indywidualnie 23 dzieci w nauce.
Te wszystkie działania tworzą nową kulturę powitania i wspierają uchodźców w trudnym procesie adaptacyjnym do nowej rzeczywistości.

Już wkrótce pełen katalog Aukcji będzie dostępny na naszej stronie oraz na wydarzeniu na Facebooku. Zapraszamy do składania zleceń.

Współorganizator:
Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Muzeum nad Wisłą)

Partnerzy aukcji:
Towarzystwo Przyjaciół Muzeum
Portal rynku sztuki: Artinfo.pl
Paloma
Idoart
Maug