Charytatywna aukcja sztuki Refugees Welcome 2019

Fundacja Ocalenie ma zaszczyt zaprosić na 3.edycję charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na program Refugees Welcome Polska oraz działanie Centrum Pomocy Cudzoziemcom.


Aukcja odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godzinie 18.00 w Muzeum nad Wisłą w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. Poprowadzi ją Marcel Andino Velez, wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Ponad 50 artystów i artystek zgodziło się przekazać swoje prace na rzecz uchodźców, w tym tak uznani twórcy jak Paweł Althamer, Dorota Buczkowska, Maurycy Gomulicki, Aneta Grzeszykowska, Wilhelm Sasnal i Monika Sosnowska.

Wystawa przedaukcyjna będzie dostępna w dniu aukcji od godz.11 w Palomie nad Wisłą. O godz. 16:30 odbędzie się otwarte, bezpłatne oprowadzanie po wystawie. Poprowadzi je Szymon Żydek, kurator Muzeum Sztuki Współczesnej.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

W aukcji można wziąć udział na 2 sposoby:

  • Osobiście w niedzielę 16 czerwca o godz. 18 w bistro Paloma nad Wisłą w Muzeum nad Wisłą na Bulwarach Wiślanych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 22. Rejestracja licytujących rozpoczyna się o godz. 17. O godz. 16:30 odbędzie się oprowadzanie po wystawie przedaukcyjnej.
  • Zdalnie z całego świata poprzez portal sztuki ArtInfo.pl. Zapraszamy do składania zleceń online już dzisiaj!

Regulamin aukcji

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku i śledzenia aktualnych informacji o aukcji na bieżąco!

Dochód z aukcji wesprze 2 programy Fundacji Ocalenie

Refugees Welcome Polska łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest wspólne tworzenie nowej kultury powitania. Więcej

Centrum Pomocy Cudzoziemcom to miejsce niezwykłe na mapie Warszawy. Jego pracownicy pracownicy pochodzą z 6 krajów i posługują się 11 językami. Pomagają obcokrajowcom w poszukiwaniu pracy i mieszkania, oferują pomoc prawną i psychologiczną oraz wspierają w innych problemach dnia codziennego. Co roku z pomocy CPC korzysta ok. 2 000 osób. Ponad 1 000 obcokrajowców uczy się języka polskiego na darmowych kursach Fundacji. Więcej

Organizatorami aukcji są Fundacja Ocalenie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Partnerami zostali: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum, portal rynku sztuki Art Info, Paloma nad Wisłą, Linklaters, Idoart i Maug.

 

Organizatorzy

 

Partnerzy