Refugees Welcome Polska będzie działać w ramach Fundacji Ocalenie

[:pl]Z radością informujemy, że inicjatywa Refugees Welcome Polska od początku listopada zaczęło działać jako jeden z programów Fundacji Ocalenie. Włączenie projektu Refugees Welcome Polska (RWP) do Fundacji Ocalenie jest wynikiem dotychczasowej współpracy obu zespołów. Umożliwi dalszy rozwój inicjatywy oraz poszerzy zakres pomocy oferowany przez Fundację Ocalenie.

Refugees Welcome będzie kolejnym obok Centrum Pomocy Cudzoziemcom programem Fundacji Ocalenie, którego działania adresowane są dla cudzoziemców szukających pomocy i ochrony międzynarodowej w Polsce. Dotychczasowy zakres pomocy w tym pomoc prawna, psychologiczna, aktywizacja zawodowa czy nauka języka polskiego zostanie poszerzony o program Refugees Welcome – m.in. pomoc w znalezieniu pokoju i wsparcie wolontariuszy w integracji.

Będzie to również szansa na dalszy rozwój programu RWP. Włączenie w ramy Fundacji umożliwi przeprowadzanie regularnych profesjonalnych szkoleń dla uczestników programu – uchodźców, gospodarzy, a także wolontariuszy. Program RWP poza Warszawą obejmie swoją działalnością także Łódź, Zgierz i Łomżę.

Refugees Welcome Polska to program, który łączy uchodźców szukających mieszkania z Polakami oferującymi pokój do wynajęcia. Oprócz tego uczestnicy programu mogą liczyć na naszych wolontariuszy, którzy wspierają ich w integracji.

Refugees Welcome powstało w 2014 roku w Niemczech jako społeczna platforma internetowa. W ramach programu swój dom znalazło już ponad 800 uchodźców w 10 krajach: w Niemczech, Austrii, Szwecji, Grecji, Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Kanadzie oraz w Polsce.

Włącz się w nasze działania! 

RWP to projekt o charakterze społecznym. Przyłącz się w do nas!

Jak można pomóc?

  • Jeśli masz w mieszkaniu wolny pokój, który mógłbyś wynająć po nieco niższej cenie, zarejestruj go na naszej stronie: www.refugees-welcome.pl/rejestracja-mieszkania. Wkrótce umówimy się z Tobą na spotkanie, by opowiedzieć o dalszych krokach.
  • Jeśli chciałbyś pomóc osobom zakwaterowanym w ramach naszego Programu, zostań naszym kumplem! Zgłoś się do nas: www.refugees-welcome.pl/kumple. Osobom, którym pomagamy, przyda się czasem zwyczajna kumpelska pomoc.
  • Jeśli chciałbyś wesprzeć finansowo nasze działania, zgłoś się do nas jako darczyńca: www.refugees-welcome.pl/wsparcie-finansowe. Twoje wsparcie może być jednorazowe lub comiesięczne, każda kwota się liczy!
[:]