Relacja z konferencji przedstawiającej projekt Q-integracji”

[:pl]W dniu 26 stycznia 2010 roku odbyła się w Łomży konferencja przedstawiająca projekt „Q-integracji” prowadzony w tym mieście przez Fundacje „Ocalenie”. Konferencja podzielona była na dwie części.

W pierwszej części zostały przedstawione działania prowadzone w ramach projektu. Omówione zostały sukcesy jak i trudności na jakie Fundacja „Ocalenie” natknęła się realizując projekt.

Druga część miała formę panelu dyskusyjnego dotyczącego sytuacji uchodźców w Łomży. Udział w nim wzięli, jako paneliści przedstawiciele UdSC, UNHCR, Rady Miejskiej Miasta Łomży, oraz przedstawiciele Fundacji „Ocalenie”.

Na sali pojawiła się grupa osób przeciwna umiejscowieniu Ośrodka dla Uchodźców w Łomży. Panu Arkadiuszowi Szymańskiemu Dyrektorowi Generalnemu UDSC została wręczona petycja w sprawię zamknięcia ośrodka, oraz wywiązała się dyskusja dotycząca uchodźców w Łomży. Należy zaznaczyć, że manifestujących było 5, a reszta zgromadzonych wyraziła oburzenie postępowaniem i argumentami osób protestujących, zaznaczając, że nie jest to głos wszystkich mieszkańców Łomży.

W konferencji wzięło udział ok 50 osób w tym osoby pracujące z uchodźcami

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronach:

Gazeta Białystok (26.01.2010r.)

www.4lomza.pl (27.01.2010r.)

Gazeta Białystok (3.02.2010r.)[:]