Relacja z Wielokulturowej Gry Terenowej w Parku Paskim (1.08.2012r.)

[:pl]W dniu 1 sierpnia 2012 roku Fundacja „Ocalenie” wspólnie z Domem Kultury TuPraga zorganizowała w Parku Praskim Wielokulturową Grę Terenową.

W wydarzeniu i w warsztatach wzięło udział ponad 130 osób w tym ponad 100 dzieci z warszawskich szkół.

W trakcie wydarzenia dzieci i ich opiekunowie mieli za zadanie odnaleźć z pomocą mapy i wskazówek ukryte w Parku Praskim przystanki. Każdy przystanek związany był z innym krajem i każda z pięciu grup biorących udział w grze miała okazję symbolicznie odwiedzić po kolei następujące kraje: Egipt, Sudan, Gruzję, Czeczenię i Tybet.

Odwiedzając poszczególne kraje dzieci były witane przez zupełnie inny nastrój stworzony przez przygotowane wcześniej dekoracje oraz rekwizyty i muzykę pochodzące z danej kultury. Prowadzący warsztaty witali dzieci w językach poszczególnych krajów i zgodnie z panującymi tam obyczajami.

Na zakończenie wydarzenia zorganizowano poczęstunek z pysznej arabskiej baklawy oraz wyśmienitych czeczeńskich placków czepalgasz.

Dziękujemy bardzo wszystkim za aktywny udział i wszystkie pytania.

Dziękujemy serdecznie Domowi Kultury TuPraga za udaną współpracę przy przygotowaniu wspólnie zaplanowanego wydarzenia.

Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia w tym pracownikom i współpracownikom Fundacji oraz naszym niezastąpionym wolontariuszkom i wolontariuszom.

Dziękujemy także zORIENTujsie za pomoc w organizacji wydarzenia.

Gorąco dziękujemy Panu Khaledowi za pyszną baklawę i Pani Khavrze za pyszne czeczeńskie placki czepalgasz.

Serdecznie dziękujemy także Katarzynie i Krystianowi za dokumentację fotograficzną wydarzenia.

Dziękujemy serdecznie kameleON video production za relację video z wydarzenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektów “Warszawskie Warsztaty Wielokulturowe” oraz “Centrum Pomocy Cudzoziemcom” dzięki dofinansowaniom z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżetu państwa oraz Urzędu m.st Warszawy.[:]