Sukces aukcji Refugees Welcome 2019!

Organizowana po raz trzeci aukcja charytatywna Refugees Welcome zakończyła się wielkim sukcesem! Ponad 50 przekazanych na aukcję przez polskie artystki i polskich artystów dzieł zostało sprzedanych za rekordową kwotę 212 tys. zł! Pozwoli ona utrzymać program Refugees Welcome Polska przez cały kolejny rok oraz znacząco zasili budżet Centrum Pomocy Cudzoziemcom. 

 

Aukcja odbyła się 16 czerwca 2019 r. w Muzeum nad Wisłą w ramach obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. Poprowadził ją Marcel Andino Velez, wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wśród artystów i artystek, którzy przekazali swoje prace na aukcję, znaleźli się m.in.: Paweł Althamer, Dorota Buczkowska, Maurycy Gomulicki, Aneta Grzeszykowska, Wilhelm Sasnal i Monika Sosnowska.

 

 

Dochód z aukcji wesprze 2 programy Fundacji Ocalenie

Refugees Welcome Polska łączy warszawiaków, którzy mają wolny pokój w swoim domu z uchodźcami, którzy go potrzebują. W ten sposób pomaga znaleźć dach nad głową, ale nie tylko – równocześnie otwiera drogę do integracji, wzajemnego poznania i przełamywania stereotypów – bo wspólny dach otwiera wiele drzwi. Misją programu jest wspólne tworzenie nowej kultury powitania. Więcej

Centrum Pomocy Cudzoziemcom to miejsce niezwykłe na mapie Warszawy. Jego pracownicy pracownicy pochodzą z 6 krajów i posługują się 11 językami. Pomagają obcokrajowcom w poszukiwaniu pracy i mieszkania, oferują pomoc prawną i psychologiczną oraz wspierają w innych problemach dnia codziennego. Co roku z pomocy CPC korzysta ok. 2 000 osób. Ponad 1 000 obcokrajowców uczy się języka polskiego na darmowych kursach Fundacji. Więcej

Organizatorami aukcji są Fundacja Ocalenie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Partnerami zostali: Towarzystwo Przyjaciół Muzeum, portal rynku sztuki Art Info, Paloma nad Wisłą, Linklaters, Idoart i Maug.

 

Organizatorzy

 

Partnerzy