Światowy Dzień Uchodźcy 2018 – wydarzenia Fundacji Ocalenie

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez ONZ. Fundacja Ocalenie wraz z partnerami zaprasza w dniach 19 czerwca – 1 lipca na wydarzenia organizowane w Warszawie i Łomży w związku ze Światowym Dniem Uchodźcy. Czekają nas międzykulturowe spotkania na świeżym powietrzu, wystawy, aukcja sztuki, filmy i warsztaty!

 

Refugees Welcome Aukcja 2018, Fundacja Ocalenie

Obchody Dnia Uchodźcy w Warszawie

  • W dniach 19 – 24 czerwca zapraszamy na wystawę przedaukcyjną do Powidoków w Muzeum nad Wisłą (przestrzeń wystawowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Na wystawie zaprezentowane będą dzieła m.in. Wilhelma Sasnala, Joanny Rajkowskiej, Maurycego Gomulickiego, Doroty Buczkowskiej czy Wojtka Wieteski, przekazane przez artystów i artystki na aukcję charytatywną programu Refugees Welcome Polska.
  • W dniach 20 – 25 czerwca zapraszamy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na wystawę „Obcy w domu. Wokół Marca ’68”, która w tych dniach zostanie czasowo poszerzona o eksponaty zebrane przez Fundację Ocalenie pośród uchodźców, którzy mieszkają dziś w Warszawie.
  • 20 czerwca w godz. 13:00 – 14:00 zapraszamy na wspólny przejazd specjalnym tramwajem na trasie Żerań Wschodni – Plac Narutowicza. Będziemy rozmawiać z mieszkankami i mieszkańcami Warszawy o uchodźcach w Polsce.
  • 23 czerwca w godz. 11:00 – 15:00 zapraszamy na międzykulturowy piknik na Łące Leśmiana przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN; w planach m.in. gry i zabawy dla dzieci i dorosłych w wielokulturowym gronie oraz poczęstunek (dania kuchni czeczeńskiej i syryjskiej).
  • 24 czerwca w godz. 18:00 – 20:00 zapraszamy na charytatywną aukcję sztuki do Powidoków w Muzeum nad Wisłą (przestrzeń wystawowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej). Ponad 60 artystek i artystów zdecydowało się w tym roku przekazać swoje dzieła na rzecz uchodźców. Dochód z aukcji w całości przeznaczony jest na wsparcie programu Refugees Welcome Polska.
  • W dniach 30 czerwca – 1 lipca zapraszamy na Dni Uchodźcy w Służewskim Domu Kultury, gdzie swoje stoisko będzie mieć m.in. Fundacja Ocalenie.

 

Światowy Dzień Uchodźcy w Łomży 2018, Fundacja OcalenieObchody Dnia Uchodźcy w Łomży

 

Pomoc dla uchodźczyń i uchodźców w Polsce

Fundacja Ocalenie pomaga uchodźcom i uchodźczyniom w Polsce:

 

Wspieraj nasze działania! Przekaż jednorazową darowiznę lub ustaw stałe polecenie przelewu.