Tydzień Edukacji Globalnej: 18-22 listopada 2013r.

[:pl]Już w poniedziałek (18.11) rozpocznie się Łomżyński Tydzień Edukacji Globalnej. We współpracy z organizacjami partnerskimi przeprowadzonych zostanie szereg warsztatów i spotkań w łomżyńskich szkołach.  W trakcie spotkań i warsztatów poruszane będą tematy uchodźstwa, sytuacji społeczno-ekonomicznej w krajach globalnego południa, praw człowieka, oraz zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa na świecie.

Szczególnie serdecznie zapraszamy w czwartek o godzinie 16:00 do Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, na panel dyskusyjny dotyczący konfliktów na świecie. W panelu wezmą udział: Mustapha Benzerga- Algierczyk mieszkający w Polsce,  Amina Wahab – Sudanka mieszkająca w Polsce, Feras Daboul – cudzoziemiec z Syrii, Satsita Khumaidova- uchodźczyni z Czeczenii.  W trakcie spotkania odbędzie się dyskusja nad toczącymi się obecnie konfliktami w Syrii i Sudanie, ale również zastanowimy się dlaczego w ogóle dochodzi do aktów przemocy. Podejmiemy też próbę zmierzenia się ze sformułowaniami o konflikcie cywilizacyjnym, czy zagrożeniem ze strony ugrupowań radykalnych.  Spotkanie będzie niewątpliwą okazją do uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania, oraz dowiedzenia się o faktach przemilczanych przez media.

Tydzień Edukacji Globalnej nie odbyłby się bez pomocy: Bursy Szkolnej nr 1 w Łomży, Grupy Capoeira ACMB Łomża, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, Państwowej Wyższej szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży, Publicznego Gimnazjum nr 9 w Łomży, oraz Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2013r, oraz w ramach projektu „Q-Integracji 2” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców i budżetu państwa.[:]