Tygiel – pierwsza w Polsce książka kulinarna z przepisami uchodźców

„Tygiel. Kuchnia nowych Polaków” to pierwsza w Polsce książka kulinarna z przepisami uchodźców i uchodźczyń mieszkających nad Wisłą. 

Osoby, którym pomagamy, często wyrażają wdzięczność i sympatię dzieląc się z nami jedzeniem. Polskich przyjaciół zapraszają na tradycyjne, świąteczne poczęstunki albo też bez okazji częstują ich jakimś przysmakiem ze swojego kraju. Jemy i rozmawiamy. Kuchnia staje się nośnikiem kultury. Pomysł na książkę wzrastał w nas przez kilka ostatnich lat i nareszcie możemy ją Wam przedstawić!

Przepisy przekazali: Afsaneh z Iranu, Amr z Jemenu, Asylzat z Kirgistanu, Emanuelle z Gabonu, Gulbarg z Tadżykistanu, Karima z Syrii, Khava z Czeczenii, Khavra z Dagestanu, Leyla z Czeczenii, Maryna z Ukrainy, Mohamed z Egiptu, Ola z Nigerii i Sarwa z irackiego Kurdystanu.

 

Książka jest zaproszeniem do wspólnego stołu, przy którym ludzie o różnych korzeniach i życiowych historiach nie tylko jedzą, ale i rozmawiają.

 

Na kartach „Tygla” potrawy z krajów pochodzenia bohaterek i bohaterów połączono z ceramiką i sztuką użytkową polskich artystek i artystów, którzy z entuzjazmem zaangażowali się w przedsięwzięcie i wsparli realizację książki.

Nad przygotowaniem dań do sesji czuwali Piotr Bruś-Klepacki i Małgorzata Białobrzycka. Zdjęcia wykonał Grzegorz Wełnicki, a za oprawę graficzną odpowiada Łukasz Aksamit. Projekt koordynowały Ewa Kwiatkowska oraz Kalina Czwarnóg – członkini Zarządu Fundacji Ocalenie.

Marzymy o wydaniu „Tygla” w twardej oprawie. Osoby, które pomogą nam w zebraniu pieniędzy na ten cel otrzymają od nas „Tygiel” w miękkiej oprawie. Książki wysyłamy na bieżąco.

Zapraszamy na naszą zbiórkę:

>>> Wydaj z nami „Tygiel” w twardej oprawie!

 

Tygiel książka kucharska przepisy uchodźców