Warsztaty Fundacji “Ocalenie” i organizacji “Azyl w Kościele” – zapraszamy!

[:pl]Fundacja Ocalenie we współpracy z organizacją z Niemiec mają zaszczyt zaprosić na warsztat dotyczący bezpośrednich oraz pośrednich form pomocy, której w szczególności duchowni ale też inne osoby zaangażowane w działalność na rzecz obcokrajowców (w szczególności uchodźców) mogą udzielać cudzoziemcom.

Warsztat odbędzie się dnia 17 września 2014 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Fundacji „Ocalenie” na ul. Koszykowej 24 lok. 1 w Warszawie.

Celem spotkania jest wspólne omówienie potencjału Księży jako ambasadorów miłosierdzia oraz mówców wynoszących dialog międzykulturowy na wyższy poziom.

Specjalnie z okazji warsztatu odwiedzą nas przedstawiciele organizacji Azyl w Kościele z Berlina, którzy opowiedzą o swoich działaniach. Moderatorami rozmowy będą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy z cudzoziemcami z Fundacji „Ocalenie”.

Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe, prosimy o potwierdzenie swojej obecności telefonicznie pod numerem: (22) 828 04 64 lub mailowo: [email protected]

Prosimy o potraktowanie tego zaproszenia jako niezobowiązującej do konkretnych działań wymiany zdań, opinii oraz doświadczeń w kontekście poprawy sytuacji cudzoziemców w Polsce. Będziemy zobowiązani za poświęcenie cennego czasu na podjęcie trudnego tematu podejścia do cudzoziemców w Polsce poprzez uczestnictwo w warsztacie.[:]