Witaj w domu. Opowieść dwóch rodzin

[:pl]Witaj w domu to program realizowany przez Fundację Ocalenie od początku 2017 roku. Głównym celem programu jest pomoc rodzinom uchodźczym w usamodzielnieniu się.

Istotnym elementem programu jest wsparcie mieszkaniowe, udzielane rodzinom uchodźczym. Mieszkania udostępniane są uchodźcom w formie społecznej agencji najmu, w dwóch formułach:

  • nieodpłatnie (właściciel otrzymuje pokrycie kosztów czynszu i podatku dochodowego, a Fundacja dba o stan mieszkania oraz opłaca rachunki za media),
  • odpłatnie, ale po cenach niższych niż rynkowe (20-30% taniej).

Uchodźcy uczestniczący w programie otrzymują także inne potrzebne wsparcie: pomoc mentora kulturowego, pomoc psychologa, kursy języka polskiego, pomoc doradcy zawodowego, edukację ekonomiczną.

Historia dwóch rodzin

Rodzinie uchodźczej z Tadżykistanu postanowili pomóc państwo Anna i Jakub Bierzyńscy. Od kilku tygodniu pani Amina, pan Amrullo i ich dzieci mają już bezpieczny i stabilny dach nad głową.

Każdy może trochę pomóc. Jeden dać zabawkę, inny ubranie, a jeszcze inny 1% podatku, co nie kosztuje zupełnie nic. To są drobne gesty, ale jeżeli każdy z nas taki drobny gest wykona, to z tego będzie góra dobra. – Jakub Bierzyński w Dzień Dobry TVN

Swoje historie obie rodziny opowiedziały 26 marca w programie Dzień Dobry TVN. Zachęcamy do obejrzenia:

Witaj w domu Dzień Dobry TVN. Print screen.
Źródło: dziendobry.tvn.pl, print screen

 

Zobacz więcej na temat programu Witaj w domu.[:]