Wizyta studyjna w Budapeszcie

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugiej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami!

Odbędzie się ona w Budapeszcie w dniach 27-29.06.2016 r. (wyjazd 26 czerwca, powrót 30 czerwca). Tematem przewodnim wizyty jest funkcjonowanie organizacji działających na rzecz uchodźców w niesprzyjającym środowisku politycznym i społecznym.
Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z węgierskimi doświadczeniami w zakresie pomocy cudzoziemcom i ich integracji ze społeczeństwem przyjmującym, zwłaszcza w kontekście antyimigranckich kampanii rządowych oraz zmian w prawie i wiążącą się z nimi zmianą nastawienia społecznego,
  • nawiązanie kontaktu z węgierskimi organizacjami i grupami nieformalnymi zajmującymi sie ww. tematyką,
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie węgierskich doświadczeń w polskim kontekście.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Budapeszt-Warszawa (samolot) pokrywane są przez organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez Formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 14.06.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 16.06.2016 r.

Pytania dotyczące wizyty prosimy kierować na maila: [email protected].

Plan wizyty
Zasady Rekrutacji

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Oslo, Ottawa) organizujemy we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.