Wizyta studyjna w Atenach

Serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami!

Odbędzie się ona w Atenach w dniach 16-20.10.2016 r. Tematem przewodnim wizyty będą działania jakie podjęła Grecja w obliczu kryzysu migracyjnego.
Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z greckimi doświadczeniami w zakresie pomocy uchodźcom, szczególnie w okresie nasilenia się kryzysu i przyjmowania największej liczby uchodźców przybywających do greckich brzegów latem 2015 r.
  • nawiązanie kontaktu z greckimi organizacjami i instytucjami zajmującymi się ww. tematyką,
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie greckich doświadczeń w polskim kontekście.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa (samolot) pokrywane są przez organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 12:00 04.10.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 5.10.2016 r.

Pytania dotyczące wizyty prosimy kierować na maila: [email protected].

Program wizyty
Zasady Rekrutacji

Fundacja Ocalenie zastrzega sobie prawo do wprowadzenia drobnych zmian w programie.

Kolejna wizyta odbędzie się  w Ottawie między 15 a 20 listopada.

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Stavanger, Ottawa) organizujemy we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.