Wizyta studyjna w Berlinie

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźami!

Odbędzie się ona w Berlinie w dniach 23-25.05.2016 r. (wyjazd 22 maja, powrót 25 lub 26 maja – opcja do zaznaczenia w formularzu zgłoszeniowym). Tematem przewodnim wizyty jest zaangażowanie społeczne zwykłych obywateli i inicjatywy oddolne skierowane do uchodźców przybywających do Niemiec.
Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z niemieckimi doświadczeniami w zakresie pomocy uchodźcom i ich integracji ze społeczeństwem przyjmującym, (szczególnie w kontekście najnowszej fali uchodźców z Bliskiego Wschodu) ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw oddolnych i samopomocowych.
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie niemieckich dobrych praktyk w polskim kontekście,
  • nawiązanie kontaktu z niemieckimi organizacjami i grupami nieformalnymi zajmującymi sie ww. tematyką.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Berlin-Warszawa pokrywane są przez organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez Formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 10.05.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 12.05.2016 r.

Zasady Rekrutacji

Berlin – program wizyty

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Oslo, Ottawa) organizujemy we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.