Wizyta studyjna w Stavanger

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej z serii pięciu zagranicznych wizyt studyjnych dla przedstawicieli organizacji pozarządowych pracujących z uchodźcami!

Odbędzie się ona w Stavanger, w Norwegii w dniach 20-24.09.2016 r. Tematem przewodnim wizyty jest norweska polityka integracyjna wobec uchodźców obserwowana na zasadzie case study na terenie miasta Stavanger.

Celem wizyty będzie:

  • zapoznanie się z norweskimi doświadczeniami w zakresie pomocy cudzoziemcom i ich integracji ze społeczeństwem przyjmującym, zwłaszcza w kontekście europejskiego kryzysu migracyjnego, oraz ostatniego wzrostu liczby osób ubiegających się o ochronę międzynarodową w Norwegii,
  • nawiązanie kontaktu z norweskimi organizacjami i instytucjami zajmującymi sie ww. tematyką,
  • określenie możliwości i szans na zastosowanie norweskich doświadczeń w polskim kontekście.

Koszty zakwaterowania, wyżywienia, transportu lokalnego, oraz transportu na trasie Warszawa-Stavanger-Warszawa (samolot) pokrywane są przez organizatorów. Ze względu na interaktywny charakter spotkań wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Osoby zainteresowane prosimy zgłaszać się poprzez formularz zgłoszeniowy najpóźniej do 12:00 05.09.2016 r. Udział w wizycie zostanie potwierdzony do 6.09.2016 r.

Pytania dotyczące wizyty prosimy kierować na maila: [email protected].

Plan wizyty
Zasady Rekrutacji

Fundacja Ocalenie zastrzega sobie prawo do wprowadzenia drobnych zmian w programie.

Kolejne wizyty odbędą się w Atenach (16-20.10.2016), oraz w Ottawie (listopad 2016).

Wizyty studyjne (Berlin, Budapeszt, Ateny, Oslo, Ottawa) organizujemy we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Cały cykl jest finansowany ze środków EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.