Akcja wyprawki: spakuj plecak dla dziecka z doświadczeniem uchodźczym!

wyprawki szkolne dla dzieci uchodźczych Jak zwykle w sierpniu, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, szykujemy wyprawki dla kilkuset dzieci uchodźczych uczących się w zerówkach, szkołach podstawowych i średnich w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Nie zrobimy tego bez pomocy darczyń i darczyńców. Dlatego zachęcamy: spakuj wyprawkę dla dziecka z doświadczeniem uchodźczym!

 

Dlaczego wyprawki są potrzebne?

Sytuacja finansowa uchodźców i uchodźczyń w Polsce jest trudna. Tylko w niektórych sytuacjach są uprawnieni do otrzymywania niewielkiego wsparcia socjalnego. Nie zawsze mogą pracować – z powodów prawnych, zdrowotnych czy rodzinnych. Jeżeli pracują, to ze względu na słabą znajomość języka i brak doświadczenia w Polsce, zwykle zarabiają mało. Pandemia i lockdowny dodatkowo pogorszyły sytuację uchodźców i uchodźczyń na rynku pracy.

Szczególnie trudna jest sytuacja osób, które mają na utrzymaniu dzieci. Zależy nam, aby mogły one rozpocząć nowy rok szkolny bez stresów i zmartwień związanych z tym, że brakuje im plecaka, piórnika czy zestawu do geometrii. Dlatego od kilku lat wydajemy wyprawki szkolne dzieciom uchodźczym z Warszawy i okolicznych miejscowości. W 2019 r. przygotowaliśmy ich 551, a w 2020 r. – 403. Spodziewamy się, ze także w tym roku potrzeby będą duże.

Nie odpowiemy na nie bez pomocy darczyń i darczyńców. Dlatego zachęcamy: spakuj wyprawkę dla dziecka z doświadczeniem uchodźczym!

 

Jak to działa?

Chcesz kupić wyprawkę dla jedego lub kilkorga dzieci? To całkiem proste:

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy (poniżej).
  • Wskaż swoje preferencje – wybierz kwotę , którą chcesz przeznaczyć na wyprawki. Możesz także wskazać wiek i płeć dziecka, któremu chcesz kupić wyprawkę.
  • Wartość wydawanych przez nas dzieciom wyprawek wynosi od 130 do 315 zł – w zależności od klasy, do której uczęszcza dziecko oraz tego, czy jest to pełna wyprawka (przybory szkolne oraz plecak) czy niepełna (przybory szkolne bez plecaka). Zakup samego plecaka to koszt od 110 do 130 zł. To spore kwoty, zachęcamy więc darczynie i darczyńców do łączenia się w grupy – zaproś do udziału w akcji rodzinę, przyjaciół i przyjaciółki lub znajome i znajomych z pracy!
  • Poczekaj na informację od nas – wyślemy Ci podstawowe informacje o dziecku oraz dokładną listę potrzebnych artykułów. Zajmie nam to maksymalnie tydzień.
  • Kup wyprawkę (lub wyprawki) – najlepiej w sklepie internetowym, z którym współpracujemy (podamy Ci informację o nim w mailu), choć oczywiście ostateczna decyzja w tej kwestii należy do Ciebie.
  • Jeśli kupujesz wyprawkę w sklepie internetowym, najlepiej nadaj przesyłkę bezpośrednio na nasz adres. Szczegółowe informacje o sposobie dostawy wyślemy Ci w mailu.
  • Ostateczny termin dostarczenia wyprawki do Fundacji to 25 sierpnia.

 

Formularz zgłoszeniowy dla darczyni/ darczyńcy