Z matematyką na Ty – wakacyjny cykl zajęć dla dzieci

Dzięki wsparciu mFundacji – fundacji mBanku – od połowy lipca do końca sierpnia 2020 r. realizujemy w Warszawie i w Łomży cykl wakacyjnych zajęć matematycznych „Z matematyką na Ty” dla dzieci z rodzin cudzoziemskich. W zajęciach uczestniczy 39 uczennic i uczniów w wieku 8-18 lat – w Warszawie lekcje odbywają się w pięciu grupach, w Łomży w trzech. 

 

Celem kursu jest pokazanie, że matematyka jest nauką praktyczną i przydatną w wielu dziedzinach życia. Dlatego zajęcia odbywają się w dużej mierze poprzez angażowanie uczestników i uczestniczek w rozwiązywanie zagadek i problemów matematycznych. Zwieńczeniem kursu będzie piknik oraz terenowa gra matematyczna.

 

Projekt skupia się na pomocy uczniom i uczennicom potrzebującym wsparcia w nauce, niemającym takiego wsparcia w domu, m.in. ze względu na barierę językową rodziców. Po wprowadzeniu zdalnej edukacji, wiele z nich zostało pozbawionych możliwości efektywnej nauki, w tym nauki matematyki – bardzo ważnej dziedziny, w której zaniedbania w poszczególnych częściach materiału uniemożliwiają naukę kolejnych zagadnień. Projekt ma na celu nadrobienie tego czasu poprzez zorganizowanie ciekawych zajęć wakacyjnych i zachęcenie dzieci do nauki matematyki, również po zakończeniu projektu wakacyjnego.

 

 

Kurs jest finansowany ze środków mFundacji.