Zbieramy przybory szkolne dla dzieci-uchodźców

[:pl]Nie tylko dorośli są uchodźcami. Razem z nimi przed prześladowaniami, reżimami i wojnami uciekają również dzieci. Te, które przebywają w Polsce objęte są obowiązkiem szkolnym.

Niestety podręczniki i cała wyprawka szkolna to duży wydatek i nie wszyscy rodzice są w stanie go udźwignąć. Dlatego właśnie zbieramy przybory szkolne dla dzieci-uchodźców.

Aktualne informacje o akcji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Numer zbiórki publicznej: 2015/3317/OR

Informacje o zbiórce na stronie zbiórki.gov.pl

Zbieramy:
– zeszyty
– długopisy
– kredki/flamastry/farby
– bloki rysunkowe, techniczne
– ołówki, gumki, temperówki
– linijki, ekierki, kątomierze, cyrkle
– nożyczki, kleje
– bloki papieru kolorowego

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, będziemy więc (my i dzieciaki) bardzo wdzięczni za każdą pomoc! 🙂

Zebrane przybory trafią w pierwszej kolejności do dzieci-uchodźców z Warszawy i Łomży gdzie znajdują się placówki Fundacji. Jeśli zbierzemy więcej niż potrzebne w tych miastach i okolicach to będziemy przekazywać zebrane przybory rodzinom uchodźczym w innych miejscach w Polsce.

Przybory zbieramy w warszawskiej siedzibie Fundacji Ocalenie na ul. Koszykowej 24/1 (00-553 Warszawa). Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00.
Dary można także wysyłać pocztą.

W związku z dużym zainteresowaniem zbiórką oraz wieloma deklaracjami pomocy prosimy o kierowanie ich oraz pytań o możliwe sposoby zaangażowania się na adres: [email protected]

Prosimy o cierpliwość. Odpowiemy na wszystkie wiadomości najszybciej jak to będzie możliwe.[:]