Magazin – pomoc rzeczowa

English Русский

 

W związku z pandemią prosimy o wcześniejsze umawianie się na wizyty w Magazinie. Termin można ustalić mailowo – trzeba napisać na [email protected].  

Przychodząc do Magazinu, pamiętaj o maseczce zakrywającej usta i nos!

 

Magazin – wsparcie rzeczowe dla migrantów i migrantek

Magazin pomoc rzeczowa dla migrantów w WarszawieMagazin to miejsce, które działa jak sklep – jedyna różnica polega na tym, że zakupów nie robi się tu za pieniądze, ale za punkty.

Każda rodzina lub osoba indywidualna, która zarejestruje się jako klient/ klientka Magazinu, otrzymuje określoną pulę punktów do wydania w miesiącu.

W Magazinie możesz kupić za punkty m.in.: ubrania, torby, zabawki,  kosmetyki, środki czystości i inne.

 

JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ Z MAGAZINU?

Aby zacząć korzystać ze wsparcia Magazinu, wyślij zgłoszenie na adres [email protected]

GDZIE ZNAJDUJE SIĘ MAGAZIN?

Magazin znajduje się w piwnicy Fundacji Ocalenie (ul. Krucza 6/14a, 00-537 Warszawa) – aby go znaleźć, trzeba obejść budynek z lewej strony, przejść pod szlabanem i zejść do końca na dół.

Przychodząc do Magazinu, pamiętaj o maseczce zakrywającej usta i nos!

KIEDY MAGAZIN JEST OTWARTY?

W warunkach pandemii przyjść do Magazinu można tylko po uprzednim umówieniu się przez e-mail [email protected] – można zapisywać się na termin po polsku, rosyjsku, angielsku. 

ZASADY DZIAŁANIA MAGAZINU
 1. Klientem/ką Magazinu można zostać po zarejestrowaniu się w Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Fundacji Ocalenie, możliwe jest też zarejestrowanie się na miejscu, w Magazinie. Należy wziąć ze sobą swój dokument tożsamości oraz dokumenty członków swojej rodziny. Ważne: w warunkach pandemii każda wizyta w Centrum Pomocy Cudzoziemcom lub w Magazinie musi być wcześniej umówiona. 
 2. W Magazinie przed rozpoczęciem “zakupów” należy okazać swój dokument tożsamości.
 3. Magazin działa tylko w podanych dniach i godzinach otwarcia (w warunkach pandemii przyjść do Magazinu można tylko po uprzednim umówieniu się przez e-mail [email protected] – można zapisywać się na termin po polsku, rosyjsku, angielsku)
 4. Magazin to sklep bez pieniędzy. Wybrane z Magazinu rzeczy “kupowane” są za punkty.
 5. Każdy/a klient/ka dostaje określoną ilość punktów dla swojej rodziny do wykorzystania w okresie dwóch miesięcy kalendarzowych.
  Po zarejestrowaniu się każda rodzina otrzymuje 200 pkt. Od kolejnego okresu (patrz punkt 8) punkty są naliczane w zależności od ilości osób w rodzinie:
  1 – 120
  2 – 150
  3 – 180
  4 – 200
  5 – 225
  6 – 250
  7 – 275
  8 i więcej – 300
  rodzic samotnie wychowujący dzieci:
  2 – 180
  3 – 200
  4 – 225
  5 – 250
  6 – 275
  7 i więcej – 300
 6. Punkty są przyznawane na rodzinę (gospodarstwo domowe).
 7. Jeżeli klient/ka nie ma rodziny – może korzystać z Magazinu jako osoba indywidualna.
 8. Co dwa miesiące punkty są zerowane i klient/ka/rodzina dostaje nową pulę punktów do wykorzystania. Nowa pula punktów jest naliczana: 1 stycznia, 1 marca, 1 maja, 1 lipca, 1 września, 1 listopada.
 9. W Magazinie dostępny jest cennik, w którym są ogólne informacje dotyczące punktowania określonych rzeczy.
 10. W Magazinie można wziąć za punkty: odzież, obuwie, książki, artykuły kuchenne, artykuły dziecięce, zabawki, pościel, kołdry, poduszki, itp. Są to rzeczy używane.
 11. W Magazinie czasami jest dostępna chemia domowa lub środki czystości, pampersy, czy podpaski – są to rzeczy, które dana rodzina może wziąć tylko raz w miesiącu. Przed przyjściem do Magazinu można zapytać jakie rzeczy z chemii i środków czystości są dostępne w danym miesiącu (kontakt: [email protected])
 12. Jeżeli dana rodzina potrzebuje czegoś, czego nie ma w Magazinie – pralki, lodówki, drobnego AGD, wózka dla dziecka, łóżeczka dla dziecka itp – warto to zgłosić, gdy coś takiego pojawi się w Fundacji Ocalenie, skontaktujemy się z osobą która zgłaszała zapotrzebowanie (kontakt: [email protected]).
 13. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy współpracy z osobami łamiącymi nasze zasady oraz z osobami dokonującymi nadużyć (np. kradzież, groźby). 

Kontakt

[email protected]

+48 22 828 04 50

 

Informacja dla darczyńców i darczyńczyń

Chcesz przekazać pomoc rzeczową dla Magazinu? Zapoznaj się najpierw z naszą polityką przyjmowania darów.