Warsztaty kroju i szycia dla uchodźczyń

Odpowiadając na potrzeby naszych klientek, na początku 2019 roku uruchomiliśmy w Fundacji warsztaty kroju i szycia. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w siedzibie Fundacji i trwają 3 godziny. Uczestniczy w nich 12 kobiet – z Czeczenii, Dagestanu i Tadżykistanu. Są to osoby znajdujące się w procedurze uchodźczej lub z przyznaną już ochroną międzynarodową w Polsce. Warsztaty są prowadzone przez projektantkę mody Iwonę Leliwę-Kopystyńską oraz naszą mentorkę Leylę Elsanovą, która przez wiele lat w pracowała jako krawcowa.

Cel warsztatów

Warsztaty pełnią kilka ważnych funkcji. Są formą aktywizacji zawodowej, pozwalają na zdobycie nowych umiejętności i w perspektywie czasu – samodzielności finansowej. Ponadto spełniają cele integracyjne, pomagają zbudować znajomości i przyjaźnie w nowym kraju, a także terapeutyczne – wspólne twórcze działania pozytywnie wpływają na poczucie własnej wartości kobiet, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji przymusowej migracji.

Wsparcie warsztatów

Zajęcia spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem wśród uczestniczek i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Aby móc dalej prowadzić warsztaty, rozwijać ofertę i zaprosić do udziału więcej kobiet-uchodźczyń potrzebujemy sprzętu krawieckiego i nici (maszyna do szycia, overlock, żelazko parowe, deska do prasowania, nożyczki, nici do maszyny i do overlocka), a także tkanin i materiałów krawieckich. Osoby zainteresowane wsparciem warsztatów prosimy o kontakt pod adresem [email protected]