Kursy polskiego

Trudno żyć w Polsce nie znając polskiego. Cudzoziemcy nie znający języka wolniej się integrują, są bardziej narażeni na ataki na tle ksenofobicznym, nadużycia ze strony nieuczciwych pracodawców, trudniej im znaleźć mieszkanie czy zapisać dziecko do szkoły.  Dlatego od 2009 roku Fundacja Ocalenie prowadzi bezpłatne kursy polskiego dla osób dorosłych: cudzoziemców i cudzoziemek mieszkających w Warszawie i okolicach. Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach językowych, od zupełnie podstawowego po zaawansowany.

Więcej informacji o terminach i sposobie rekrutacji na kursy znajduje się tutaj.

Przejdź na stronę dla osób cudzoziemskich, aby lepiej zapoznać się z naszą ofertą >>

Kursy polskiego w Ocaleniu: liczby

  • 3 trymestry zajęć w każdym roku
  • Ponad 40 grup
  • Ponad 500 uczniów i uczennic z kilkudziesięciu krajów
  • 50 wolontariuszek i wolontariuszy

 

Uczniowie i uczennice

Nasze bezpłatne kursy polskiego kierujemy do osób dorosłych, przede wszystkim do uchodźców, osób starających się o ochronę międzynarodową w Polsce i imigrantów spoza Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie i uczennice pochodzą z kilkudziesięciu różnych państw: z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Syrii, Indii, Pakistanu, Azerbejdżanu, Chin, Czeczenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu i wielu innych krajów.

Informacje o terminach i sposobie rekrutacji na kursy znajdują się tutaj.

 

Jak nasze kursy oceniają uczniowie?

Oto kilka opinii z ankiet podsumowujących zajęcia:

 

Bardzo się cieszę, że znalazłem się na kursach polskiego, organizowanych przez Fundację Ocalenie. Mój poziom znajomości języka znacznie się poprawił. Nauczyciele bardzo się starają, żeby zajęcia były nie tylko przydatne, ale też ciekawe. Pozytywne podejście Kamili i jej gotowość do udzielenia odpowiedzi na każde pytanie, wesoły Kuba, który jest gotowy rozwiązać wszelkie pytania dotyczące lekcji, zajęcia integracyjne Roberta – wszystko jest super! Dziękuję za pomoc. Jestem bardzo wdzięczny i polecam kursy  wszystkim znajomym.

 

Indeed this course was very helpful for the beginners of Polish language. Our teacher was very nice, helping and cooperative.

 

Spodziewam się dobrych wyników w komunikacji, swobodnym mówieniu w języku polskim. Dziękuję bardzo!

 

 

Kursy polskiego: wsparcie

Kursy polskiego w Fundacji Ocalenie są bezpłatne dla uczestników i uczestniczek. Zajęcia prowadzi grupa zaangażowanych wolontariuszek i wolontariuszy, ale potrzebujemy pieniędzy na podręczniki, pomoce naukowe, pisaki do tablicy, wyjścia integracyjne, a przede wszystkim koordynację i organizację zajęć. Miesięczny koszt nauki polskiego jednej osoby to ok. 64 zł.

Chcemy, żeby cudzoziemcy i cudzoziemki czuli się w Warszawie jak w domu. Chcemy, żeby nawet ci z Choszczówki i Szczęśliwic potrafili wymówić nazwę swojej dzielnicy 🙂

 

Możesz nam w tym pomóc, wpłacając jednorazową lub cykliczną darowiznę na Fundację Ocalenie i wspierając prowadzone przez nas kursy polskiego.