Kursy polskiego

Trudno żyć w Polsce nie znając polskiego. Osoby cudzoziemskie nie znające języka wolniej się integrują, są bardziej narażone na ataki na tle ksenofobicznym, nadużycia ze strony nieuczciwych pracodawców, trudniej im znaleźć mieszkanie czy zapisać dziecko do szkoły.  Dlatego od 2009 roku Fundacja Ocalenie prowadzi bezpłatne kursy polskiego dla osób dorosłych: osób cudzoziemskich mieszkających w Warszawie i okolicach. Kursy prowadzone są na wszystkich poziomach językowych, od zupełnie podstawowego po zaawansowany.

Więcej informacji o terminach, sposobie rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy na KURS W WARSZAWIE znajdziesz tutaj.

Więcej informacji o terminach, sposobie rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy na KURS W ŁODZI znajdziesz tutaj.

Rekrutacja na najbliższy kurs polskiego odbędzie się w dniach 02.09.2024 – 04.09.2024.

Kursy polskiego w Ocaleniu: liczby

  • 3 trymestry zajęć w każdym roku
  • Ponad 40 grup
  • Ponad 500 uczniów i uczennic z kilkudziesięciu krajów
  • 50 wolontariuszek i wolontariuszy

 

Uczniowie i uczennice

Nasze bezpłatne kursy polskiego kierujemy do osób dorosłych, przede wszystkim do osób z doświadczeniem uchodźstwa, osób starających się o ochronę międzynarodową w Polsce i osób z doświadczeniem migracji spoza Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie i uczennice pochodzą z kilkudziesięciu różnych państw: z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Syrii, Indii, Pakistanu, Azerbejdżanu, Chin, Czeczenii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Tadżykistanu i wielu innych krajów.

 

Jak nasze kursy oceniają uczniowie?

Oto kilka opinii z ankiet podsumowujących zajęcia:

 

Bardzo się cieszę, że znalazłem się na kursach polskiego, organizowanych przez Fundację Ocalenie. Mój poziom znajomości języka znacznie się poprawił. Nauczyciele bardzo się starają, żeby zajęcia były nie tylko przydatne, ale też ciekawe. Pozytywne podejście Kamili i jej gotowość do udzielenia odpowiedzi na każde pytanie, wesoły Kuba, który jest gotowy rozwiązać wszelkie pytania dotyczące lekcji, zajęcia integracyjne Roberta – wszystko jest super! Dziękuję za pomoc. Jestem bardzo wdzięczny i polecam kursy  wszystkim znajomym.

 

Indeed this course was very helpful for the beginners of Polish language. Our teacher was very nice, helping and cooperative.

 

Spodziewam się dobrych wyników w komunikacji, swobodnym mówieniu w języku polskim. Dziękuję bardzo!

 

 

Kursy polskiego: wsparcie

Kursy polskiego w Fundacji Ocalenie są bezpłatne dla osób uczestniczących. Zajęcia prowadzi grupa zaangażowanych wolontariuszek i wolontariuszy, ale potrzebujemy pieniędzy na podręczniki, pomoce naukowe, pisaki do tablicy, wyjścia integracyjne, a przede wszystkim koordynację i organizację zajęć. Miesięczny koszt nauki polskiego jednej osoby to ok. 64 zł.

Chcemy, żeby osoby cudzoziemskie czuły się w Warszawie jak w domu. Chcemy, żeby nawet ci z Choszczówki i Szczęśliwic potrafili wymówić nazwę swojej dzielnicy 🙂

 

Możesz nam w tym pomóc, wpłacając jednorazową lub cykliczną darowiznę na Fundację Ocalenie i wspierając prowadzone przez nas kursy polskiego.