Magazin

Fundacja Ocalenie i Inicjatywa Dom Otwarty pomagają uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantom w Polsce. Dużą częścią tej działalności jest pomoc rzeczowa, bo osoby, które zwracają się o pomoc, często przybywają do Polski z jedną walizką czy reklamówką ubrań. Budując nowe życie w naszym kraju potrzebują rzeczy, których my używamy na co dzień bez zastanowienia: kołder, wózków dziecięcych czy mebli.

 

Magazin – nowa formuła pomocy rzeczowej

Magazin- czyli „sklep na punkty” – powstał, aby wsparcia rzeczowego udzielać sprawnie i efektywnie. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Ocalenie oraz Domu Otwartego. 

Magazin znajduje się w piwnicy Fundacji Ocalenie i przypomina sklep second hand. Jest otwarty trzy razy w tygodniu oraz w niektóre soboty.

Osoba, która potrzebuje wsparcia rzeczowego, rejestruje się w Centrum Pomocy Cudzoziemcom i w ten sposób staje się klientem/ klientką Magazinu. Każda osoba lub rodzina dostaje określoną liczbę punktów na zakupy. Wykorzystując przyznane punkty, klienci i klientki Magazinu mogą samodzielnie wybierać rzeczy, które są im potrzebne i które im się podobają – tak jak w standardowym sklepie. 

 

Jak wesprzeć działalność Magazinu?

W Magazinie jeszcze nie wszystko wygląda tak, jak byśmy tego chcieli – możecie pomóc nam w ulepszaniu tego miejsca!

Aktualnie potrzebujemy przede wszystkim:

  • elementów do zbudowania przymierzalni (stelaż, elementy montażowe),
  • stojaków na wieszaki i wieszaków – bo najwygodniej przegląda się rozwieszoną odzież,
  • pojemników na odzież i rzeczy w sortowni – to ułatwi nam pracę. 

Chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami: [email protected]

Możesz także wesprzeć naszą działalność jednorazową darowizną lub ustawiając zlecenie stałe

 

Pamiętaj, że wsparcie przynosi efekty, kiedy jest przemyślane. Zapoznaj się z polityką przyjmowania darów w Fundacji Ocalenie

 

Magazin Fundacja Ocalenie