Magazin

Informacja dla klientów i klientek

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy Magazinu, więcej informacji znajdziesz tutaj: Magazin – informacje dla klientek i klientów.

 

Informacje dla darczyń i darczyńców

Jeśli chcesz wesprzeć działalność Magazinu, przeczytaj informacje poniżej.

Magazin – jak to działa

Magazin – czyli „sklep na punkty” – powstał, aby wsparcia rzeczowego udzielać sprawnie i efektywnie. Jest to wspólna inicjatywa Fundacji Ocalenie oraz Domu Otwartego.

Fundacja Ocalenie i Inicjatywa Dom Otwarty pomagają uchodźcom i uchodźczyniom, imigrantom i imigrantkom w Polsce. Dużą częścią tej działalności jest pomoc rzeczowa, bo osoby, które zwracają się o pomoc, często przybywają do Polski z jedną walizką czy reklamówką ubrań. Budując nowe życie w naszym kraju potrzebują wielu rzeczy.

Magazin znajduje się w piwnicy Fundacji Ocalenie i przypomina sklep second hand. W trakcie pandemii klientki i klienci mogą korzystać z Magazinu po wcześniejszym zapisaniu się na wolny termin. 

Osoba, która potrzebuje wsparcia rzeczowego, rejestruje się w Centrum Pomocy Cudzoziemcom i w ten sposób staje się klientem/ klientką Magazinu. Każda osoba lub rodzina dostaje określoną liczbę punktów na zakupy. Wykorzystując przyznane punkty, klienci i klientki Magazinu mogą samodzielnie wybierać rzeczy, które są im potrzebne i które im się podobają – tak jak w standardowym sklepie. 

 

Jak wesprzeć działalność Magazinu?

Potrzeby naszych klientek i klientów to przede wszystkim:

  • artykuły higieniczne, przede wszystkim pieluchy dziecięce i podpaski,
  • chemia domowa (proszki do prania, płyny do sprzątania),
  • kosmetyki, przede wszystkim podstawowe (mydła, żęle pod prysznic, szampony).

UWAGA: W przypadku chęci oddania jakichkolwiek darów, prosimy najpierw o kontakt: [email protected]. Z uwagi na brak miejsca magazynowego nie przyjmujemy rzeczy przyniesionych bez wcześniejszego zgłoszenia. 

Pamiętaj, że wsparcie przynosi efekty, kiedy jest przemyślane. Zapoznaj się z polityką przyjmowania darów w Fundacji Ocalenie.

Możesz także wesprzeć naszą działalność jednorazową darowizną lub ustawiając zlecenie stałe

 

 

 

 

Umeblowanie Magazinu zapewniła IKEA.