Oferta pracy: Prawnik/ Prawniczka (Warszawa)

Fundacja Ocalenie poszukuje osób chętnych do podjęcia pracy jako Prawnik/ Prawniczka w zespole Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za koordynację prac zespołu prawnego, a także za prowadzenie konsultacji prawnych dla uchodźców i imigrantów, w tym również dla osób znajdujących się w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce.

Zakres obowiązków:

  • dyżury w Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie
  • poradnictwo stacjonarne poza Warszawą w formie stałych dyżurów, wymiar czasu pracy poza Warszawą do ustalenia
  • przygotowywanie pism, odwołań od decyzji itp. dla odbiorców pomocy,
  • wsparcie odbiorców pomocy w procedurach sądowych i administracyjnych,
  • udział w comiesięcznych zebraniach, szkoleniach i superwizjach zespołu.

Oczekujemy:

  • dyplomu ukończenia studiów prawniczych,
  • bardzo dobrej znajomości języka polskiego,
  • dobrej znajomości języka rosyjskiego lub angielskiego,
  • znajomości przepisów dotyczących sytuacji cudzoziemców w Polsce,
  • gotowości do wyjazdów służbowych

Mile widziane będzie:

  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość innych języków obcych,
  • znajomość sytuacji imigrantów i uchodźców w Polsce,
  • doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych,
  • doświadczenie w pracy z cudzoziemcami.

Oferujemy:

  • umowę o pracę na pełen etat,
  • wynagrodzenie w wysokości 6 900 – 8 000 zł brutto,
  • pracę od października 2021 r.
  • możliwość udziału w szkoleniach fundacji i zewnętrznych szkoleniach dotyczących tematu pracy,
  • pracę w różnorodnym, wspierającym zespole.

  • CV (tylko w języku polskim) prosimy przesyłać do dnia 22 września 2021 r.
    na adres: praca[at]ocalenie.org.pl (prosimy „at” zamienić na „@”),
  • prosimy nie przesyłać dodatkowych dokumentów, w tym listów motywacyjnych
    i referencji,
  • w tytule wiadomości e-mail prosimy napisać: „Prawnik/Prawniczka – Warszawa”.

  • w przypadkach uzasadnionych merytorycznie dopuszcza się możliwość zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne oferentów nie spełniających części z  wymogów obowiązkowych,
  • skontaktujemy się tylko z wybranymi oferentami.

Fundacja zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyboru, którejkolwiek z ofert.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Ocalenie, z siedzibą w Warszawie, 00-537, przy ul. Kruczej 6/14a. NIP: 118-157-02-03; KRS: 0000030279; REGON: 016446315, reprezentowana przez Zarząd. Przesyłając do nas swoje materiały rekrutacyjne oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią Polityki Prywatności Fundacji Ocalenie, w szczególności w zakresie sposobu przetwarzania danych kandydatów do pracy oraz przysługujących Ci praw.