Oferta współpracy: asystent/ asystentka rodziny z językiem rosyjskim (Warszawa)

Fundacja Ocalenie poszukuje osób chętnych do podjęcia współpracy jako asystent/asystentka rodziny z językiem rosyjskim w Warszawie.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wspieranie rodzin uchodźczych i imigranckich w trudnej sytuacji życiowej, korzystających ze wsparcia Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie oraz z programów „Witaj w domu” i „Wiedza do potęgi”.

Zakres obowiązków:

  • wspieranie w osiąganiu samodzielności rodzin doświadczających lub zagrożonych marginalizacją, bezdomnością i ubóstwem,
  • wspieranie rodzin doświadczających kryzysu,
  • przygotowywanie i prowadzenie planów pracy z rodziną
  • udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych, psychologicznych, wychowawczych z dziećmi,
  • motywowanie rodzin do podejmowania starań w poprawie własnej sytuacji,
  • wspieranie rodzin w aktywizacji społecznej i zawodowej,
  • dyżury w Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie na ul. Kruczej 6/14a,
  • kontakty z instytucjami, urzędami, szkołami, placówkami służby zdrowia itp.,
  • udział w działaniach związanych z interwencjami kryzysowymi,
  • współpraca z zespołem Centrum Pomocy Cudzoziemcom w tym z psychoterapeutami i prawnikami,
  • realizacja zadań w różnych godzinach – dostosowanych do potrzeb rodzin (nie jest możliwa praca wyłącznie w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych).

Łączny wymiar pracy to 80 godzin w miesiącu.

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego lub studiowania na ostatnim roku studiów na kierunku praca socjalna lub spełnianie innych warunków przewidzianych w  Art. 12. 1. ustawy wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
  • doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobrej znajomości języka polskiego,
  • bardzo dobrej znajomości języka rosyjskiego (umożliwiającej samodzielną pracę z klientami) lub gotowości do intensywnej nauki języka rosyjskiego we własnym zakresie,
  • znajomości systemu pomocy społecznej.

Mile widziane będzie:

  • doświadczenie w pracy z cudzoziemcami,
  • znajomości innych języków obcych przydatnych w pracy z cudzoziemcami.

Oferujemy:

  • wynagrodzenie w wysokości 2400 zł brutto za 80 godzin miesięcznie,
  • superwizję.

  • CV (tylko w języku polskim) prosimy przesyłać na adres: [email protected] do dnia 07.10.2019
  • w tytule wiadomości e-mail prosimy napisać: “Asystent/Asystentka rodziny –  Warszawa”.

Procedura wyboru ofert:

  • skontaktujemy się tylko z wybranymi oferentami,
  • Fundacja zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyboru, którejkolwiek z ofert.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Ocalenie, z siedzibą w Warszawie, 00-537, przy ul. Kruczej 6/14a. NIP: 118-157-02-03; KRS: 0000030279; REGON: 016446315, reprezentowana przez Zarząd. Przesyłając do nas swoje materiały rekrutacyjne oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią Polityki Prywatności Fundacji Ocalenie, w szczególności w zakresie sposobu przetwarzania danych kandydatów do pracy oraz przysługujących Ci praw.