Opiekun/opiekunka świetlicy w Warszawie

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za opiekę nad dziećmi w wieku 5-12 lat w punkcie świetlicowym w Warszawie dla dzieci uciekających przed wojną.

Zakres obowiązków:

  • opieka nad dziećmi w wieku 5-12 lat,
  • przygotowywanie i prowadzenie zajęć animacyjnych w świetlicy,
  • organizacja czasu wolnego, zabaw,
  • pomoc w odrabianiu lekcji,
  • opieka w trakcie wyjść,
  • udzielanie informacji rodzicom o budowaniu życia w Polsce,
  • prowadzenie dokumentacji,
  • uczestnictwo w superwizji, w zebraniach zespołu,
  • dbanie o wyposażenie i porządek.

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego o kierunku: pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, albo na innym kierunku uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie i resocjalizacji lub kursem kwalifikacyjnym, z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej, lub co najmniej wykształcenie średnie i udokumentowane co najmniej 3-letnim  stażem pracy z dziećmi,
  • biegłej znajomości języka ukraińskiego i/lub rosyjskiego (B2),
  • znajomości języka polskiego w stopniu komunikatywnym,
  • doświadczenia w pracy grupowej z dziećmi, w tym np. w świetlicach, na koloniach, w harcerstwie.

Mile widziane będzie:

  • doświadczenie w pracy z cudzoziemcami,
  • doświadczenie w pracy z osobami, które doświadczyły przemocy lub traumy.

Oferujemy:

  • umowę o pracę (na pełen lub pół etatu),
  • na życzenie możliwe są też inne formy zatrudnienia: umowa zlecenie lub umowa z osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą
  • wynagrodzenie 6400 zł brutto za pełen etat
  • pracę od zaraz,
  • superwizję,
  • możliwość udziału w szkoleniach fundacji i zewnętrznych szkoleniach dotyczących tematu pracy,
  • pracę w różnorodnym, wspierającym zespole.

  • CV (tylko w języku polskim) prosimy przesyłać do 25 września 2022 r. na adres: praca[at]ocalenie.org.pl (prosimy „[at]” zamienić na „@”),
  • w tytule wiadomości e-mail prosimy napisać: „ opiekun / opiekunka świetlicy”
  • prosimy nie przesyłać dodatkowych dokumentów, w tym listów motywacyjnych ani referencji.

  • w przypadkach uzasadnionych merytorycznie dopuszcza się możliwość zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne kandydatów/ kandydatki nie spełniających/e części z wymogów,
  • Fundacja zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rekrutacji i wstrzymania przyjmowania ofert,
  • skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami/ kandydatkami,
  • Fundacja zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wyboru, którejkolwiek z ofert.

Administratorem danych osobowych jest Fundacja Ocalenie, z siedzibą w Warszawie, 00-537, przy ul. Kruczej 6/14a. NIP: 118-157-02-03; KRS: 0000030279; REGON: 016446315, reprezentowana przez Zarząd. Przesyłając do nas swoje materiały rekrutacyjne oświadczasz, że zapoznałeś/aś się z treścią Polityki Prywatności Fundacji Ocalenie, w szczególności w zakresie sposobu przetwarzania danych kandydatów do pracy oraz przysługujących Ci praw.