Wolontariat: organizacja charytatywnej aukcji sztuki Refugees Welcome 2021

Drogie, drodzy,

poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy wesprą nas w organizacji charytatywnej Aukcji Sztuki Refugees Welcome 2021.

Przed nami już V, jubileuszowa, edycja aukcji. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2021 r. Aktualnie planujemy zorganizować ją w wersji online. Jeśli jednak rzeczywistość pozwoli, będziemy również chcieli przeprowadzić ją w prawdziwym świecie. Od 15 do 19 czerwca odbędzie się również wystawa przedaukcyjna.

Swoje dzieła podarowało nam już ponad 30 artystów i artystek, wybitnych przedstawicieli sztuki współczesnej, z polski i zagranicy. Cały dochód wesprze naszą Fundację. Współorganizatorami aukcji są: Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Nowoczesnej.

Zapraszamy Was do współtworzenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Waszej pomocy będziemy potrzebowali w:

  • działaniach logistycznych,
  • opiece nad wystawą,
  • tłumaczeniu, korekcie i redakcji materiałów promocyjnych,
  • edycji materiałów audiowizualnych,
  • i różnych nieprzewidzianych działaniach, które zazwyczaj pojawiają się podczas organizacji każdego wydarzenia.

Pomocy potrzebujemy od maja do czerwca, maksymalnie parę godzin tygodniowo. Przyda nam się zarówno pomoc zdalna, jak i na żywo na miejscu w Warszawie.

Jeśli interesujesz się sztuką, chcesz wesprzeć nasze działania na rzecz uchodźców/czyń i migrantów/czyń, masz trochę przestrzeni i chcesz pomóc zrobić coś dobrego – zgłoś się do nas!

Możemy wystawić zaświadczenie o udziale w wolontariacie.

Więcej informacji o aukcji: refugeeswelcome.pl/aukcja

Chcesz dołączyć? Napisz maila z paroma zdaniami nt.  swojego doświadczenia i motywacji do działania do 4 maja 2021 r.: [email protected].

Organizacja wolontariatu jest współfinansowana wz projektu „Polska naszym wspólnym domem”, realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.