Wynajem mieszkań i pokoi

jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

Poszukujemy do wynajęcia mieszkań oraz pokoi w Warszawie i okolicach. Zapewniamy właścicielkom i właścicielom pełne wsparcie oraz stabilny, długotrwały wynajem. 

Osobom cudzoziemskim trudno jest w Polsce znaleźć pokój czy mieszkanie. Problemem jest lęk i niepewność towarzyszące właścicielkom i właścicielom, którzy rozważają wynajem lokali osobom cudzoziemskim.
 

Dlatego też chcemy wspierać osoby z doświadczeniem uchodźstwa w znalezieniu dachu nad głową. Ważne jest również dla nas, by właścicielki i właściciele mieszkań czuli się bezpiecznie i byli usatysfakcjonowani wynajmem lub użyczeniem swojego mieszkania osobom cudzoziemskim.

 

Wynajem mieszkań 

Poszukujemy mieszkań do wynajęcia w Warszawie (wyłącznie w granicach administracyjnych miasta) dla rodzin uchodźczych uczestniczących w naszym programie Witaj w Domu.

Zapewniamy właścicielkom i właścicielom pełne wsparcie oraz stabilny i bezpieczny wynajem:

  • stroną umowy najmu z właścicielką lub właścicielem jest osoba kliencka, zamieszkująca w mieszkaniu. 
  • umowy zawierane są na długi okres czasu – najchętniej na 2-3 lata, co gwarantuje właścicielce lub właścicielowi ciągłość najmu;
  • zapewniamy osobom korzystającym z mieszkania ubezpieczenie OC;
  • osoby uchodźcze mieszkające w lokalu to osoby, które dobrze znamy i z którymi długoterminowo pracujemy. Właścicielkom i właścicielom zapewniamy wsparcie w kontaktach z najemcami/najemczyniami.

Masz mieszkanie, które chcesz wynająć? Masz więcej pytań?  Napisz na adres: [email protected]

 

Wynajem pokoi

Poszukujemy pokoi do wynajęcia w Warszawie i okolicach dla osób uchodźczych uczestniczących w naszym programie Refugees Welcome Polska.

Idea programu jest prosta: łączymy osoby z doświadczeniem uchodźstwa z osobami, które chcą dzielić z nimi swój dom, mieszkanie. Umawiamy się na najem po cenie symbolicznej na okres 3 miesięcy z możliwością wydłużenia do maksymalnie 12 miesięcy. W ten sposób zapewniamy im dach nad głową, równocześnie otwierając drogę do integracji, wzajemnego poznawania się i przełamywania stereotypów. Wierzymy, że wspólny dach otwiera wiele drzwi. Osobom udostępniającym pokój, jak i nowym lokatorom i lokatorkom zapewniamy pełne wsparcie – tak, aby wspólne mieszkanie było komfortowym doświadczeniem. 

Dysponujesz pokojem do wynajęcia? Przeczytaj więcej o programie i naszym wsparciu dla gospodyń i gospodarzy >>>

Masz pytania? Napisz do nas: [email protected]