Anna Kawalska

Trenerka

W Fundacji Ocalenie pracuję od 9 lat, kursuję pomiędzy Łomżą i Warszawą, odwiedzam też inne polskie miasta. Zajmuję się tworzeniem programów, organizowaniem oraz prowadzeniem warsztatów z tematyki wielokulturowej i migracyjnej zarówno dla cudzoziemców jak i Polaków. Są to zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych: wolontariuszy, kadr policji, straży granicznej, pracowników socjalnych, nauczycieli.

Realizuję warsztaty adaptacyjne dla cudzoziemców i cudzoziemek oraz różne warsztaty tematyczne w ośrodkach dla uchodźców. Przez lata prowadziłam cotygodniowe zajęcia dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców w Czerwonym Borze oraz na Targówku.

W pracy lubię nowe wyzwania, jednym z ostatnich było współtworzenie i realizacja programu Szkoły dla Edukatorów, przygotowującej cudzoziemców do prowadzenia szkoleń na temat swojej kultury.

Cennymi doświadczeniami podczas pracy w fundacji było dla mnie między innymi uczestniczenie w pomocy humanitarnej w Gruzji, współtworzenie i realizacja programu zajęć podczas pokojowego obozu dla dzieci uchodźców wewnętrznych z Armenii i  Azerbejdżanu.