Katarzyna Kubińska

Członkini zarządu, specjalistka ds. pozyskiwania grantów, koordynatorka Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Łomży

Drogę do Fundacji Ocalenie zaczęłam chyba już jako dziewczynka angażując się w różne społeczne działania i pracę z grupami marginalizowanymi w rodzinnym mieście Bełchatowie. Do działania napędza mnie marzenie o życiu w społeczeństwie obywatelskim i tolerancyjnym.

Przygodę z fundacją Ocalenie zaczęłam jako praktykantka w CPC. Po skończeniu praktyk zatęskniłam za otwartą, wielokulturową, a jednocześnie rodzinną atmosferą Ocalenia, więc wróciłam jako wolontariuszka – znów do CPC, potem jako nauczyciel języka polskiego.

Skończyłam psychologię społeczności na Akademii Pedagogiki Specjalnej, gdzie prowadziłam koło naukowe psychologii społecznej, następnie Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Aktualnie zajmuję się głownie pozyskiwaniem środków grantowych dla fundacji oraz koordynacją małych projektów oraz wspieraniem działań w Łomży, a najchętniej pracuję z młodzieżą metodami warsztatowymi.

Odpoczywam spędzając czas na górskich wędrówkach i długich spacerach po uroczych miastach. Jeśli nie pozwala pogoda – oglądam świat oczami dobrych książek reporterskich.