Leyla Elsanova

Mentorka kulturowa w Centrum Pomocy Cudzoziemcom w Warszawie, edukatorka

Pochodzę z Czeczenii, od dziewięciu lat mieszkam w Polsce. W czasie wojny w Czeczenii byłam pracownikiem społecznym, przez 6  lat zajmowałam się osobami przesiedlonymi z powodów wojennych. Jeszcze wcześniej przez trzy lata pracowałam jako instruktorka krawiectwa w moim własnym zakładzie krawieckim. Przez  trzy lata pracowałam w Polskiej Akcji Humanitarnej jako instruktorka krawiectwa w ośrodku dla uchodźców w Lininie. Od 2013 pracuję  w Fundacji Ocalenie jako mentorka.

Dzięki Fundacji Ocalenie to czym zajmowałam się wcześniej z własnej potrzeby serca, stało się moją pracą, dodatkowo w bardzo fajnym zespole i w przyjemnej atmosferze.

Jestem bardzo szczęśliwa, z tego powodu że mogę pomagać innym, bo sama przeszłam przez to wszystko. Moja praca jest wyrazem wdzięczności dla tych wszystkich Polaków, którzy mi pomogli.

W wolnym czasie lubię uczyć się języków, czytać książki psychologiczne, pisać  wiersze,  szyć, projektować odzież i gotować. Po godzinach pracy uwielbiam spędzać czas z moimi dziećmi.