Natalia Borysławska

Koordynatorka programu Refugees Welcome Polska

Specjalistka ds. wsparcia edukacyjnego

Moja przygoda z Fundacją Ocalenie zaczęła się od wolontariatu w programie „Wiedza do potęgi”, wspierającego uchodźczą młodzież w trudnościach w szkole. Do działania zainspirowała mnie koleżanka, związana z fundacją od lat, która opowiedziała mi o kursach polskiego dla obcokrajowców. Nie wahając się długo, dołączyłam również do lekcji w roli lektora języka polskiego. Obecnie jestem koordynatorką programu „Refugees Welcome Polska” , w którym zachęcamy Polaków do otworzenia drzwi swoich domów uchodźcom i  wynajęcia im pokoju. W ten sposób zapraszamy do integracji, wzajemnego poznawania się i przełamywania stereotypów. Kontynuuję również wolontariat w programie „Wiedza do potęgi”.

Interesuję się tematyką  integracji międzykulturowej, pomocy humanitarnej i rozwojowej. Dostrzegam również ogromną rolę edukacji równościowej, o której zgłębiam wiedzę w wolnych chwilach.

W wolnym czasie przeglądam też przewodniki i blogi podróżnicze – moją największą pasją są podróże, najchętniej z plecakiem i namiotem, które obudziły we mnie ciekawość świata i odmienne spojrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość.