Piotr Bystrianin

Prezes zarządu, koordynator programu Witaj w domu, trener

Z wykształcenia jestem psychologiem międzykulturowym i trenerem.  Działania w fundacji zacząłem w 2006 roku i na początku zajmowałem się organizacją zajęć dla dzieci w ośrodku dla uchodźców w Czerownym Borze. Później zajmowałem pomocą psychologiczną dla cudzoziemców w Warszawie i rozwijaniem wolontariatu w fundacji a poza tym pisaniem projektów i wszystkim co w danej chwili było trzeba robić. Duży wpływ na moje podejście do pomocy i integracji cudzoziemców miały też praktyki w londyńskim Refugee Council, w warszawskiej Powiślańskiej Fundacji Społecznej, udział w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w krakowskiej Willi Decjusza oraz współpraca z berlińskim Centrum Terapii Ofiar Tortur  „bzfo e.V.”.

W zarządzie fundacji działam od 2010 roku a od 2011 roku koncentruję się na koordynacji prowadzonego przez fundację warszawskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom. Zajmuję się również rozwijaniem współpracy z innymi organizacjami oraz prowadzeniem warsztatów. W wolnych chwilach w pracy zdarza mi się wiercić w ścianach i naprawiać różne rzeczy 🙂

Gdy nie pracuję lubię jeździć na rowerze, czytać książki lub ogarniać coś w domu. Na urlop zwykle jeżdżę gdzieś gdzie jest las i jezioro a gdy się uda to na Kaukaz lub Bliski Wschód.