Włącz się

Zastanawiasz się, jak pomóc uchodźcom i uchodźczyniom w Polsce? Chcesz, aby nasz kraj był miejscem przyjaźniejszym imigrantom i imigrantkom?

Możesz wspierać migrantki i migrantów razem z nami.

 

Wsparcie finansowe

Darowizny to ważne źródło finansowania stałych działań Fundacji Ocalenie. Szczególnie pomocne są dla nas wpłaty cykliczne i zlecenia stałe – powtarzające się, regularne darowizny pozwalają nam stabilniej działać i lepiej planować wydatki.

Jednorazową lub cykliczną darowiznę można przekazać przelewem bankowym lub poprzez system PayU: WPŁAĆ.

 

Wsparcie rodzin uchodźczych

Mieszkające w Polsce rodziny uchodźcze potrzebują wsparcia mieszkaniowego, pomocy w codziennych sprawach, a często także specjalistycznej pomocy prawnej i psychologicznej. Potrzeby i problemy konkretnych rodzin staramy się rozwiązywać poprzez program „Witaj w domu”.

Zachęcamy do przekazywania darowizn na rzecz uczestniczących w programie rodzin.

 

Przekazanie 1,5% podatku

Przekazanie 1,5% podatku to jeden z najprostszych sposobów na wsparcie Fundacji Ocalenie.
Dzięki tym środkom finansujemy noclegi interwencyjne i pomoc rzeczową w kryzysowych sytuacjach, psychoterapię, pomoc prawną, kursy języka polskiego i wiele innych działań, które pomagają uchodźcom i uchodźczyniom w budowaniu nowego życia w Polsce. Wystarczy wpisać nasz KRS: 0000030279 w odpowiednie miejsce w formularzu PIT.


Przeczytaj więcej >>>

 

Wynajem mieszkań i pokoi

Poszukujemy mieszkań i pokoi do wynajęcia w Warszawie i okolicach dla uchodźców i uchodźczyń uczestniczących w naszych programach Witaj w Domu (mieszkania dla rodzin) i Refugees Welcome Polska (pokoje dla pojedynczych osób lub par). Pośredniczymy w wynajmie, ponieważ cudzoziemcom, szczególnie uchodźcom, jest trudno jest samodzielnie znaleźć dach nad głową.

Masz mieszkanie lub pokój do wynajęcia? Przeczytaj więcej >>>

 

Współpraca z biznesem

Wiele naszych działań prowadzimy dzięki wsparciu biznesu. Jesteśmy otwarci na współpracę w różnych formach. Oferujemy możliwość realizacji założeń swojej strategii CSR, przyczynienia się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, w szczególności Celu 10. Mniej nierówności, budowania wizerunku organizacji działającej w zgodzie z wartościami, umacniania postaw otwartości i tolerancji wśród swoich pracowniczek i pracowników i budowania firmowej kultury różnorodności i włączania.

Więcej informacji: Fundacja Ocalenie – CSR, współpraca z biznesem >>>

 

Praca

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Fundacji Ocalenie >>>

 

Wolontariat

Działalność Fundacji Ocalenie jest w dużym stopniu możliwa dzięki zaangażowaniu wspaniałych wolontariuszek i wolontariuszy, prowadzących kursy polskiego, pomagających w nauce dzieciom uchodźczym czy wspierających pracę Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Chcesz dołączyć do wolontariuszy i wolontariuszek Fundacji Ocalenie? Sprawdź aktualne ogłoszenia o wolontariacie lub napisz na [email protected].

 

Przekazanie darów rzeczowych

Jeśli chcesz przekazać dary rzeczowe, sprawdź czego potrzebujemy aktualnie w Magazinie – naszym „sklepiku”, w którym udzielamy pomocy rzeczowej lub napisz na [email protected].