Mobilny i stacjonarny Magazin

Czy da się być w dwóch miejscach jednocześnie? Magazin udowadnia, że tak!

W zeszły piątek odbyły się dwa dyżury naraz. Część ekipy Magazinu pojechała do ośrodka otwartego w Grupie koło Grudziądza, który odwiedzamy już po raz trzeci. 69 osób cudzoziemskich zamieszkujących ośrodek otrzymało podstawową pomoc rzeczową: kosmetyki, chemię gospodarczą, bieliznę i trochę ciepłej odzieży. Swoje pierwsze wyprawki dostały też 3 małe osoby, które mają się wkrótce urodzić. Po raz kolejny widzimy, jak potrzebne jest to wsparcie. Kieszonkowe w wysokości 70 zł miesięcznie nie pozwala na wiele, a tylko nieliczne osoby mają możliwość pracy.

W tym samym czasie na Kruczej odbywał się dyżur pomocy rzeczowej dla grup wrażliwych. Kilkanaście osób, które z różnych powodów, potrzebują dodatkowego wsparcia przy zapisach i korzystaniu z Magazinu, mogło zrobić darmowe zakupy podstawowych artykułów, takich jak kosmetyki, chemia, czy bielizna.

Brawo dla stacjonarnej i mobilnej ekipy za ich ciężką i potrzebną pracę!

Pamiętajcie, że Magazin można wspierać, pisząc wcześniej na adres: [email protected]. W komentarzu znajdziecie link do filmu o pomocy rzeczowej, w którym opowiadamy więcej o tym, jakie darowizny są nam najbardziej potrzebne. 🎥

Wsparcie finansowe organizacji CARE pozwala nam zaspokajać potrzeby osób uchodźczych i migranckich, w tym tych, które przyjechały do Polski po eskalacji wojny w Ukrainie, oraz tych, które potrzebują pomocy humanitarnej na granicy polsko-białoruskiej.


Zdjęcie na miniaturce: Marcin Obara