Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac stworzonych przez młode osoby z doświadczeniem uchodźczym, które uczestniczą w programie tutoringowym Wiedza do potęgi.
Kiedy:
3, 4, 5 grudnia, godz. 15:00–19:00
11, 12, 13 grudnia, godz. 15:00–19:00
Gdzie:
Warszawskie Obserwatorium Kultury
Marszałkowska 34/50, I piętro
O czym jest wystawa?
Podczas wakacyjnych warsztatów młode osoby miały okazję wyrazić swoje myśli, emocje, nadzieje i obawy związane z poczuciem przynależności i miejscem w świecie. Finałem ich pracy – tej artystycznej i wewnętrznej – jest wystawa “Moje miejsce na ziemi”, składająca się z 50 wyjątkowych dzieł. Warsztaty prowadzone były przez Marię Geisler, absolwentkę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Temat wystawy nie jest przypadkowy. Chciałyśmy zaprosić dzieci i młodzież do refleksji nad pytaniem, co dla nich oznacza “moje miejsce na ziemi”, czy już w nim są, jak mogą to wyrazić. Dzieci uczestniczące w programie mają za sobą trudne doświadczenia uchodźstwa i migracji – pytanie o własne miejsce dotyka również trudnych kawałków ich życia, o których czasem łatwiej opowiedzieć za pomocą narzędzi plastycznych niż słów. Praca nad wystawą była dla uczestniczek i uczestników momentem zatrzymania się w pędzie codzienności i poszukania odpowiedzi wewnątrz siebie.
Artystyczne efekty tej zadumy macie Państwo szansę obejrzeć w Warszawskim Obserwatorium Kultury przy ul. Marszałkowskiej 34/50.
Zapraszamy do zapoznania się również z katologiem wystawy:
Program Wiedza do potęgi jest prowadzony w partnerstwie z Fundacją BNP Paribas. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rzecznik Praw Dziecka, partnerem wystawy jest Warszawskie Obserwatorium Kultury. Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.