„Migranci” Issy Watanabe – premiera w Wydawnictwie Dwie Siostry

Jest ich wielu. Żyrafa, niedźwiedź, lis, słoń, tukan, flaming, kaczka, lew, zając, kogut, osioł, nosorożec… Każdy inny. Każdy z tobołkiem lub walizką. Zostawiają za sobą martwy, bezlistny las i ruszają w drogę. Przed nimi długa, trudna podróż, w której towarzyszyć im będą nadzieja i strach, determinacja i zmęczenie, ból i troska o słabszych. Będą przekraczać granice, dokonywać poświęceń, tracić bliskich. Nie wszyscy dotrą do celu. W jaki sposób zakończy się ich wędrówka?*

To opis poruszającej obrazkowej opowieści autorstwa Issy Watanabe wydanej nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry. Peruwiańska ilustratorka stworzyła książkę dla dzieci, która opowiada o migracji bez słów, ale z użyciem wiele mówiących obrazów. Informujemy o niej nie tylko ze względu na istotność treści, które porusza, ale także dlatego, że cały dochód wydawnictwa zostanie przekazany na rzecz Fundacji Ocalenie.

Książka nagrodzona Prix Sorcières 2021 i trafiła na listę White Ravens 2020.

Utwór Issy Watanabe to historia aktualna w wielu miejscach na całym globie. Stanowi świetny punkt wyjścia do rozmów o migracji z najmłodszymi. Polecamy.

Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa: Migranci – Dwie Siostry (wydawnictwodwiesiostry.pl)

 

*Fragment pochodzi z komunikatów prasowych wydawnictwa.