Ocalenie nie kończy się na granicy

Wiele i wielu z Was poznało nas jako organizację, która działa na polsko-białoruskiej granicy, powstrzymuje i dokumentuje pushbacki, niesie pomoc humanitarną i stara się choć trochę przywrócić wiarę w człowieczeństwo. 

Ale Ocalenie to nie tylko działania na granicy. Od ponad 20 lat naszą pracą i misją jest wspieranie osób w drodze. W ubiegłym roku z naszego wsparcia skorzystało ponad 22 tysiące osób z doświadczeniem uchodźstwa i migracji, w tym również osoby, którym pomogłyśmy na pograniczu. 

Każdą z osób, którą spotykamy w Fundacji, traktujemy indywidualnie. Staramy się, aby dostała takie wsparcie, jakiego najbardziej potrzebuje. Może to być spotkanie z prawniczką, rozmowa z psychologiem, nauka polskiego, pomoc doradczyni zawodowej albo włączenie dziecka do jednego z programów wsparcia. 

Ta pomoc zwykle nie jest jednorazowa. Często towarzyszymy osobom nawet przez kilka lat i na wielu płaszczyznach. Celem naszych działań jest sprawienie, żeby nasi klienci i nasze klientki mogli i mogły samodzielnie budować swoje dobre życie w Polsce. Nasza pomoc jest zawsze bezpłatna.

Tak długotrwałe i kompleksowe działania nie są oczywiście możliwe bez wsparcia naszych darczyń i darczyńców. Dziś prosimy Cię o dołączenie do ich grona – ustaw stałą darowiznę i razem z nami wspieraj uchodźców i uchodźczynie regularnie, kompleksowo i długofalowo. 

 

USTAW WPŁATĘ

 

MAMY DLA CIEBIE TEŻ COŚ EEEEKSTRA! 

Jeśli zdecydujesz się ustawić wpłatę cykliczną poprzez naszą stronę internetową do 31 grudnia 2023 roku, wyślemy Ci wyjątkowy upominek! Będą to skarpety reprezentujące hasło “wolność”. Ich projekt powstał podczas warsztatów dla dzieci uchodźczych. Natomiast osoby, które zdecydują się wspierać Fundację kwotą powyżej 98 zł miesięcznie, dostaną od nas szalik z hasłem “All refugees welcome”, które przyświeca wszystkim naszym działaniom. 

Jeśli zdołasz ustawić wpłatę do końca listopada, to postaramy się, aby prezenty dotarły jeszcze przed Gwiazdką! Po ustawieniu wpłaty otrzymasz od nas maila z formularzem – nie zapomnij zostawić nam swojego adresu do wysyłki! 

Stałą wpłatę możesz również ustawić w swoim banku. Wtedy też otrzymasz od nas prezent, ale zajmie nam to pewnie chwilę dłużej 🙂 

Wspierasz już Ocalenie cykliczną darowizną? Na pewno się do Ciebie niedługo odezwiemy 🙂  

Noście dumnie ocaleniowe skarpety i szaliki, pokazując światu, że tak jak my chcecie otwartej, przyjaznej Polski, która nie dyskryminuje i szanuje prawa każdego człowieka.